شما اینجا هستید

اخبار برتر » غیبت مهد تکواندو در لیگ برتر | جای خالی آذربایجان‌شرقی بر شیاپ چانگ

Rate this post

به گزارش پایگاه خبری تکواندو پلاس، آذربایجان شرقی در تکواندو قهرمانان زیادی را به تیم ملی معرفی کرده است از یوسف کرمی و فرزادعبدالهی گرفته تا سعید رجبی و امیرمحمد بخشی از قهرمانانی هستند که از آذربایجان شرقی به تکواندوی ایران معرفی شدند. به همین دلیل هم این استان به عنوان مهد تکواندوی ایران معرفی شده است.

شاید بتوان آذربایجان شرقی در تکواندو را مازندران در کشتی قیاس کرد. شاید هم نقش میانه در تکواندو همان نقشی باشد که جویبار در کشتی آزاد و ایذه در کشتی فرنگی ایفا کردند. همانقدر قدرتمند و همانقدر هم افتخارآفرین اما چرا این استان پرافتخار و قهرمان پرور در لیگ برتر تکواندو حضور ندارد و برای حمایت از قهرمانان خود در لیگ برتر سرمایه گذاری نکرده است؟

وقتی مسابقات تکواندو قهرمانی کشور برگزار شد، آذربایجان شرقی توانست با اقتدار در رده بزرگسالان به قهرمانی برسد. موفقیتی که نشان می دهد رشد تکواندو در آذربایجان شرقی اتفاقی نیست و این استان پتانسیل بالایی در این ورزش دارد و فقط باید مورد حمایت قرار بگیرد. شاید یکی از بهترین راه ‌های حمایت از تکواندو و ورزشکارانی که در آذربایجان شرقی هستند، تیم داری این استان در لیگ برتر و یا اینکه مذاکره کردن با یکی از سرمایه گذاران برای حضور در لیگ برتر باشد.

همین الان استان آذربایجان شرقی در لیگ برتر فوتبال دو باشگاه مهم و ریشه ای دارد؛ تراکتور سازی و ماشین سازی اما هیچ کس نیست که این سئوال را مطرح کند که چرا این دو تیم که میلیاردها تومان در لیگ برتر فوتبال هزینه کردند حاضر نیستند که با یک صدم آن پول ها وارد سرمایه گذاری در لیگ برتر تکواندو باشند.

لیگی که به شدت نیازمند حضور سرمایه داران است تا شاید قرارداد ورزشکاران این رشته هم بعد از سیزده الی چهارده سال دچار تغییراتی شود. قراردادهایی که به قدری کم هستند که در روزهای اخیر صدای اعتراض برخی از مربیان را در آورده است.

حیف است که استانی همانند آذربایجان شرقی که هم به لحاظ مالی به واسطه داشتن کارخانه های بزرگ در شرایط خوبی قرار دارد و هم به لحاظ فنی پتانسیل زیادی دارد، قهرمانانش در حسرت بی توجهی بسوزند.

پایگاه خبری تکواندو پلاس | ::دنیای تکواندو :: خبر :: تحلیل :: گزارش::