شما اینجا هستید

اخبار برتر » حسینی: در فینال گرندپری بهترین‌های دنیا حاضر هستند | کسب سهمیه در تکواندو واقعا سخت است

Rate this post

به گزارش پایگاه خبری تکواندو پلاس، میرهاشم حسینی در گفت‌وگو با خبرگزاری تسنیم، در خصوص شرایط و انگیزه‌های خود در آستانه مسابقات فینال گرندپری اظهار داشت: همیشه برای من اهتزاز پرچم ایران اهمیت داشته و در ادامه به خوشحالی خودم فکر کردم. امیدوارم در فینال گرندپری نتایج خوبی را رقم بزنیم و سه سهمیه ارزشمند برای تکواندو ایران به ارمغان بیاوریم و در ادامه با مدال‌های خوشرنگ در المپیک ۲۰۲۰ توکیو دل مردم ایران را در روزهای سخت شاد کنیم.

وی در خصوص آمادگی‌اش عنوان کرد: از لحاظ بدنی خیلی آماده هستم و با تمریناتی که پشت سر گذاشتم در حال حاضر به ۹۰ درصد آمادگی دست یافته‌ام و در روزهای باقی مانده نیز به اوج آمادگی خواهم رسید. امیدوارم در روز مسابقه نیز از لحاظ بدنی در بهترین حالت خود قرار داشته باشم.

ملی‌پوش تکواندو ایران در خصوص نیاز خود به کسب مدال در مسابقات فینال گرندپری برای کسب سهمیه المپیک گفت: فینال گرندپری به دلیل حضور ۱۶ نفر برتر دنیا خیلی سخت‌تر از مراحل دیگر مسابقات گرندپری است. در رقابت‌های معمول گرندپری شاید بازیکنان ضعیف‌تر نیز حضور داشته باشند، اما در فینال بهترین‌های دنیا حاضرند و به نوعی سطح مسابقات از رقابت‌های المپیک نیز بالاتر است.

حسینی در خصوص رقبای خود در مسابقات گرندپری گفت: حریفانم در این مسابقات مشخص هستند. در دور نخست باید به مصاف الکسی دنیسنکو از روسیه بروم و در صورت برتری نیز به احتمال زیاد با ژائو از چین که در فینال بازی‌های آسیایی و گرندپری انگلیس و ایتالیا از سد او گذشتم، مبارزه کنم.

وی تصریح کرد: تمام سعی من این است که پله پله جلو بروم. هر روز با مربیان تیم ملی بازی رقبای خود را آنالیز می‌کنم تا با دست پر در میدان حاضر شوم. با دنیسنکو یک بار در مسابقات گرنداسلم مبارزه کردم و باز هم داوران مثل همیشه به من لطف داشتند و باعث شکستم شدند. شاید مقصر لطف داوران، خودم باشم و در بازی با دنیسنکو نیز در یک دیدار ۵ رانده با یک امتیاز مغلوب او شدم. این در حالی بود که سه راند از او جلو بودم و این بار نیز به دنبال این هستم تا خود را اثبات کنم و از عملکردم راضی باشم.

قهرمان بازی‌های آسیایی اندونزی در خصوص شکست مقابل دائی هون لی در گرندپری بلغارستان گفت: واقعا مقابل دائی هون لی از عملکردم راضی بودم و خیلی خوب بازی کردم، اما متاسفانه داور برزیلی مسابقه علاقمند بود تا من را ۱۰ اخطاره کند. چند روز پیش نیز شنیدم که این داور برزیلی ۶ ماه از حضور در مسابقات بین‌المللی محروم شده که این موضوع حقانیت من را اثبات کرد.

حسینی تاکید کرد: می‌توانستم در اتفاقی نادر دائی هون لی را ۲۰ تایی کنم که داور اجازه این کار را نداد و با اخطاره‌های خنده‌دار باعث شکستم شد. اتفاقات آن مسابقه را فراموش کردم و در حال حاضر برای هر اتفاقی آماده هستم و هیچ چیز نمی‌تواند جلوی من را بگیرد. در یک سال اخیر با اتفاقاتی که برای من افتاد خیلی لطمه دیدم و هر کسی جای من بود نمی‌توانست ادامه بدهد. با همه این شرایط و بعد از مسابقات جهانی خود را جمع و جور کردم و در دو مرحله گرندپری و مسابقات دانشجویان جهان قهرمان شدم. در مرحله سوم گرندپری نیز مجددا سر من را بریدند و اجازه ندادند فینالیست شوم.

وی با تاکید بر اینکه کسب سهمیه المپیک با وجود شرایط سختی که داشت برای او کم از مدال المپیک نخواهد بود، گفت: در یک سال اخیر زحمت کشیدم و تمام تلاش خود را انجام دادم تا دل مردم را شاد و در ادامه نتیجه تاریخی را رقم بزنم و سومین مدال المپیک را کسب کنم. اگر موفق به کسب سهمیه المپیک شوم، سخت‌ترین سهمیه ورزش ایران را کسب کرده‌ام. کسب سهمیه در رشته تکواندو واقعا سخت است و این مهم با توجه به اتفاقات مسابقات جهانی برای من سخت‌تر نیز بود.

دارنده دو مدال طلای مسابقات گرندپری افزود: سه مدال طلای من در دو مرحله گرندپری و مسابقات دانشجویان جهان جمع ۱۰۰ امتیاز داشت و یک مدال طلای مسابقات جهانی ۱۲۰ امتیاز. بردلی سیندون انگلیسی که در مسابقات جهانی به مدال طلا دست یافت، بعد از این مسابقات تنها یک مدال برنز در گرندپری ایتالیا کسب کرد، اما همان ۱۲۰ امتیاز مسابقات جهانی سهمیه او را قطعی کرده است.

حسینی تصریح کرد: اگر در مسابقات جهانی به مدال طلا می‌رسیدم در حال حاضر رنکینگ دوم جهان بودم، اما متاسفانه آن اتفاقات رقم خورد و نمی‌خواهم دیگر به چیزی جز مسابقات فینال گرندپری فکر کنم. می‌خواهم در روسیه طوری خودم را نشان بدهم که مانند هادی ساعی تاریخ‌ساز باشم.

وی در خصوص عدم حضور در مراسم تقدیر دانشگاه آزاد از مدال‌آوران مسابقات دانشجویان جهان یادآور شد: من و سعید رجبی اصلا به این مراسم دعوت نشده بودیم. بعد از این مراسم با روحانی، مدیر مالی دانشگاه آزاد صحبت کردم و واقعا خیلی تحقیر شدم. من برای پول نرفته بودم و حتی قصد داشتم جایزه ۴ میلیونی خود را به زلزله ‌زدگان میانه اهدا کنم. مدیر امور مالی دانشگاه آزاد گفت من، ایمان‌زاده و خلیفه تصمیم گرفتیم به دلیل جدایی شما از تیم دانشگاه آزاد این جایزه را به شما ندهیم. آنها اعتقاد داشتند که من و سعید رجبی دست دانشگاه آزاد را با پیوستن به شهرداری ورامین در پوست گردو گذاشتیم. این در حالی است که این جایزه برای کسب مدال در مسابقات دانشجویان جهان بود و ربطی به جدایی ما نداشت.

ملی‌پوش تیم تکواندو شهرداری ورامین در پاسخ به این سوال که از خلیفه ناراحت است، گفت: ناراحت نیستم و اعتقاد دارم خدا جای حق نشسته و همه چیز را به خدا واگذار می‌کنم.

حسینی در خصوص اقدامات خود برای جمع‌آوری کمک به مردم زلزله‌زده میانه گفت: مردم استان آذربایجان شرقی واقعا مظلوم واقع شدند و تمام تلاشم را انجام می‌دهم با مدال المپیک دل آنها را شاد کنم. بعد از زلزله میانه واقعا کار بسیار کوچکی انجام دادم و تنها تلاش کردم اعتماد مردم و پول‌هایی که به حسابم واریز کردند را به دست زلزله‌زدگان برسانم. این کار من نیز با هماهنگی و همکاری سپاه پاسداران شهرستان میانه انجام شد و همه چیز شفاف و مشخص است. هر کسی بخواهد پرینت حساب خود و هزینه‌ها را نشان خواهم داد. در این راه یوسف کرمی نیز خیلی کمک کرد و مدال المپیک خود را برای فروش گذاشت. امیدوارم این کمک‌ها مثمرثمر باشد و بخشی از مشکلات مردم زلزله‌زده را برطرف کند.

پایگاه خبری تکواندو پلاس | ::دنیای تکواندو :: خبر :: تحلیل :: گزارش::