شما اینجا هستید

اخبار برتر » سونامی تکواندو ایران تغییر وزن می‌دهد

Rate this post

به گزارش پایگاه خبری تکواندو پلاس، فرزان عاشورزاده در مورد این تصمیم خود به خبرنگار مهر گفت: سالهاست در وزن ۵۸- کیلوگرم برای تیم ملی مبارزه کردم و برای رسیدن به این وزن کیلوهای زیادی از وزن خود را کم می کردم. بعد از رقابتهای گرندپری ژاپن و مشکلاتی که برای من پیش آمد تصمیم گرفتم به وزن بالاتر بیایم و بعد از مشورت با کارشناسان و کادر فنی تیم ملی به چنین نتیجه ای رسیدم.

وی افزود: در لیگ برتر برای «کن» در وزن ۶۸- کیلوگرم مبارزه می کنم و نیازی به کم کردن وزن ندارم. برای بازی های برون مرزی نیز به منظور رسیدن به ترکیب اصلی تیم ملی در وزن ۶۳- کیلوگرم در مسابقات قهرمانی آسیا و جهانی تلاش خواهم کرد. ضمن اینکه برای المپیک آینده نیز در وزن ۶۸- کیلوگرم مبارزه خواهم کرد.

این عضو تیم ملی با بیان اینکه سلامتی مهمترین رکن در زندگی است، اظهار داشت: فکر می کنم تغییر وزن تصمیم درستی بود که گرفتم، چرا که چند سال سلامتی خود را کف دست گذاشتم و کیلوهای زیادی را کم کردم تا به وزن ۵۸- کیلوگرم برسم.متاسفانه تاثیر زیادی روی کار فنی من گذاشت و امیدوارم خدا کمک کند و بتوانم روزهای خوب گذشته را یکبار دیگر تکرار کنم.

عاشورزاده افزود: ورزشکاری نبودم که بخواهم در زمین مبارزه کم کاری کنم، ولی در جریان رقابتهای گرندپری ژاپن که با کم کردن وزن در ۵۸- کیلوگرم مبارزه کردم، این اتفاق افتاد که خیلی شرایط خوبی نداشتم و حتی صدای توصیه های مربیان را نمی‌شنیدم و پاهایم یاری نمی کرد، خیلی سخت بود و واقعا به نقطه ای رسیدم که زمان تغییر وزن است. از سال ۲۰۱۳ تا کنون در این وزن مبارزه کردم و وقتی دیدم توانایی لازم را ندارم و ذهن یاری نمی دهد و جسم همراهی نمی کند، با نظر کادر فنی تصمیم گرفتم به وزن جدید بیایم.

وی در پایان گفت: واقعا شکرگزار خداوند هستم چرا که یکی از سخت ترین مراحل در ورزش قهرمانی کم کردن وزن آن هم به تعداد کیلوهای زیاد است. خود ورزش قهرمانی یک ریاضت است و اگر ریاضتی دیگر به آن اضافه کنیم کار دوچندان سخت خواهد شد.

پایگاه خبری تکواندو پلاس | ::دنیای تکواندو :: خبر :: تحلیل :: گزارش::