شما اینجا هستید

اخبار برتر » مستعان: برای خداحافظی از عرصه قهرمانی شک داشتم | فعالیت خود را به صورت رسمی در مربیگری شروع می‌کنم

Rate this post

هادی مستعان ملی پوش سابق تکواندو کشورمان در گفتگو اختصاصی با خبرنگار پایگاه خبری تکواندو پلاسگفت: برای حضور در مسابقات جام جهانی ۲۰۱۵ وزن زیادی کم کردم و متاسفانه در همین رقابت‌ها از ناحیه زانو آسیب دیدم؛ همین عوامل باعث شد دو سال از شیاپ‌چانگ دو باشم.

وی افزود: طول درمانم به پایان رسید اما شرایط برایم خیلی سخت شده بود چراکه در آن مدت  اصلا تمرین حرفه ای نداشتم. در واقع نزدیک به سه سال بود که از عرصه قهرمانی دور بودم و برای خداحافظی شک داشتم اما در نهایت تصمیم قطعی خود را گرفتم و می‌خواهم فعالیت خود را به صورت رسمی در بخش مربیگری شروع کنم.

مستعان ادامه داد: در مدت زمانی که از میدان مسابقات دور بودم به عنوان مشاور فنی تیم یونان به صورت مقطعی در اردوهای مختلف آنها را همراهی می‌کردم و به طور کلی حدود چهار ماه در سال کنار اعضای تیم ملی یونان هستم. همچنین از سال ۲۰۱۵ در بلغارستان، صربستان ، سوﺌد و نروژ هم فعالیت داشتم.

نایب قهرمان جهان ۲۰۱۳ در خصوص برنامه‌های آینده خود گفت: در صورت فراهم بودن شرایط به طور رسمی مربیگری را در ایران آغاز می‌کنم و اگر این فرصت نباشد در کشوری دیگر فعالیت خود را پیگیری می‌کنم.

وی افزود: در حال حاضر به صورت حرفه‌ای در کمپ‌های بین المللی فعالیت دارم اما دوست دارم زیر پرچم کشور ایران و در باشگاه خودم فعالیت کنم تا بتوانم بازیکنانی را از مرحله آماتوری استعدادیابی کنم و حرفه‌ای پرورش بدهم.

مستعان در خصوص دوران قهرمانی توضیح داد: دوران قهرمانی من همراه با شیرینی‌ها وتلخی‌هایی بود، اهدافی که به آنها نرسیدم و موفقیت هایی که زیر پرچم کشورم با تمام مشکلات کسب کردم.

وی در پایان توضیح داد: من در سال‌های ۲۰۰۷، ۲۰۰۹ و ۲۰۱۱ در اردوب تیم ملی قهرمانی جهان حضور داشتم و سال ۲۰۱۳ توانستم راهی مسابقات قهرمانی جهان شوم و مدال نقره کسب کنم که خاطره خیلی خوبی بود. در مسابقات جام جهانی ۲۰۱۴ مدال برنز به دست آوردم و پیش از این دو رویداد نیز در المپیک دانشجویان ۲۰۱۱ بر سکوی نایب قهرمانی ایستادم.

پایگاه خبری تکواندو پلاس | ::دنیای تکواندو :: خبر :: تحلیل :: گزارش::