شما اینجا هستید

اخبار برتر » معادلات برای کسب سهمیه پیچیده است/مسکو، میدان سرنوشت تکواندوی ایران

Rate this post

به گزارش پایگاه خبری تکواندو پلاس؛ بعد از ۳ سال تلاش و رقابت تکواندوکاران برای رسیدن به جایگاه مناسب در رنکینگ المپیکی، بالاخره به روز سرنوشت نزدیک می شویم. آخرین مرحله گرندپری سال ۲۰۱۹ طی روزهای ۱۵ و ۱۶ آذرماه به میزبانی مسکو برگزار می شود.

بعد از پایان این رقابت‌ها ۵ نفر برتر رنکینگ اوزان چهارگانه المپیکی مجوز حضور در المپیک ۲۰۲۰ را کسب می‌کنند.

تیم ملی ایران روز ۱۰ آذرماه راهی مسکو می‌شود تا خودش را کاملا آماده حضور در این رقابت سرنوشت ساز کند.

در تیم اعزامی نفراتی همچون آرمین هادی‌پور، میرهاشم حسینی،‌ سجاد مردانی و سروش احمدی حضور دارند. به جز سروش احمدی که صرفا برای بهبود جایگاه خود می جنگد، ۳ تکواندوکار دیگر ایران شانس کسب سهمیه را دارند.

آرمین هادی‌پور که در آخرین رنکینگ اعلام شده در رده چهارم قرار دارد، تا ۹۰ درصد سهمیه خود را قطعی کرده و اگر اتفاق عجیبی رخ ندهد، او را می‌توانیم بعد از این رقابت‌ها یکی از مسافران توکیو ۲۰۲۰ بدانیم.
میرهاشم حسینی در وزن ۶۸ کیلوگرم در آخرین رنکینگ المپیکی این وزن در رده ششم است و با شرایط فعلی سهمیه ای به دست نیاورده است. این تکواندوکار ایرانی که به دلیل صادر نشدن ویزا مسابقات جهانی انگلیس را از دست داده بود، با انگیزه ای بالا شانس صعود به المپیک را برای خودش تا آخرین گام نگه داشته و حالا برای دستیابی به این رویا باید در مسکو به فینال راه پیدا کند. میرهاشم فقط در صورت فینالیست شدن می تواند سهمیه المپیک را اخذ کند.

سجاد مردانی در سنگین وزن هم دیگر شانس ایران برای کسب سهمیه المپیک است. سجاد که هم اکنون در رده پنجم رنکینگ قرار دارد، باید حتما در مسکو فینالیست شود تا اجازه ندهد رقبا جای او را بگیرند. او هم در صورتی که از این مسابقه امتیاز بگیرد، شانس بالایی برای کسب سهمیه دارد.

البته ناگفته نماند شیاپچانگ مسکو آخرین شانس برای المپیکی شدن تکواندوکاران نیست. این آخرین شانس برای کسب سهمیه از طریق رنکینگ است و در صورتی که کمتر از ۲ نفر از یک کشور سهمیه بگیرند، مسابقات قاره ای هم این شانس را به تکواندوکاران ایرانی می دهد تا به المپیک برسد.

جدا از آن سجاد مردانی تنها تکواندوکاری است که می تواند از طریق گرنداسلم نیز سهمیه به دست آورد. در صورتی که سجاد در مسکو المپیکی نشود، او اواخر آذرماه گرنداسلم چین را پیش رو دارد که در صورت فینالیست شدن در آن سهمیه را کسب خواهد کرد.

منبع: ورزش سه

پایگاه خبری تکواندو پلاس | ::دنیای تکواندو :: خبر :: تحلیل :: گزارش::