شما اینجا هستید

اخبار برتر » فرهادیان: تکواندو، کار سختی در مسکو پیش رو دارد/ امیدوارم با ۳ سهمیه المپیک به ایران بازگردیم

Rate this post

به گزارش پایگاه خبری تکواندو پلاس؛آرش فرهادیان در گفت و گو با ایسنا، درباره آخرین وضعیت تیم ملی تکواندو در آستانه اعزام به رقابت‌های حساس فینال گرندپری در راه کسب سهمیه المپیک، اظهار کرد: خوشبختانه تیم ملی در شرایط بسیار خوبی به لحاظ روحی و بدنی بسر می‌برد و تمرینات منظم و پرفشار خود را زیر نظر کادر فنی تیم ملی دنبال می‌کند و همه نفرات تیم ملی از آمادگی لازم برای حضور در این رقابت‌ها برخوردارند.

رئیس سازمان تیم‌های ملی تکواندو افزود: با اتفاقاتی که برای ایران در رقابت‌های جهانی انگلستان افتاد و کارشکنی‌هایی که میزبان انجام داد، کار ایران برای کسب سهمیه‌های المپیک سخت‌تر شد و کار به دقیقه نود کشیده شد اما نکته مهم در این میان این است که تمامی بچه‌ها انگیزه بالایی دارند و در تلاشند تا به آنچه که شایستگی‌اش را دارند برسند و ۳ سهمیه المپیک را نهایی کنند.

وی با تاکید بر راه سخت برای کسب ۳ سهمیه المپیک در مسکو، گفت: تمامی کشورها برای کسب سهمیه های المپیک برنامه‌ریزی ویژه‌ای دارند و با تمام قدرت به مسکو می‌آیند تا در فینال گرندپری به امتیازات لازم برسند، تیم ملی ایران نیز با تمام توان پا به این رقابت‌ها می‌گذارد اما کار بسیار سختی را در پیش خواهیم داشت و امیدوارم در نهایت به اهدافمان در روسیه برسیم و با کسب ۳ سهمیه المپیک به ایران بازگردیم.

رییس سازمان تیم‌های ملی درباره وضعیت سجاد مردانی و اینکه وی بازهم فرصت برای کسب سهمیه دارد، گفت:اگر مردانی در مسکو سهمیه بگیرد برنامه حضور او در فینال گرنداسلم تغییر می‌کند اما اگر در مسکو به این هدف نرسد وی فرصت بسیار خوبی نیز برای کسب سهمیه در فینال گرنداسلم خواهد داشت.

فرهادیان افزود: ما در وزن میرهاشم حسینیتکواندوکار بسیار خوب دیگری بنام سروش احمدی داریم که نقش ویژه‌ای در کمک به تیم ملی خواهد داشت. احمدی نیز در شرایط بسیار خوبی است و امیدوارم همه بچه‌ها با قدرت حریفاشنان را کنار بزنند. در این سفر دکتر روانشناس نیز در کنار تیم ملی خواهد بود تا بتواند به بچه‌ها کمک‌های لازم را داشته باشد.

وی درباره وضعیت مالی فدراسیون تکواندو نیز گفت: متاسفانه وضعیت مالی خیلی مطلوب نیست و با توجه به شرایط اقتصادی که وجود دارد، سعی می‌کنیم شرایط را کنترل کنیم تا به مشکل جدی برنخوریم. انصافا با حمایت رییس فدراسیون تاکنون هیچ مشکلی در راه آماده‌سازی تیم‌های ملی وجود نداشته و هر آنچه که مورد نیاز تیم بوده تامین شده است.

رییس سازمان تیم‌های ملی در پایان با اشاره به برخی نقدهای غیرسازنده طی روزهای اخیر، خاطرنشان کرد: از برخی دوستان که به هر دلیلی دست به انتقاد از تیم ملی می‌زنند خواهش می‌کنم در این شرایط که تیم ملی به آرامش نیاز دارد، اجازه بدهند تیم ملی برنامه‌های خود را به پیش ببرد. ما همیشه از انتقادات سازنده استفاده خواهیم کرد اما در این روزها بیش از همیشه تیم ملی نیاز به آرامش دارد. با شرایطی که میزبان مسابقات جهانی برای ایران رقم زد کار ما برای کسب سهمیه خیلی دشوار شده است. هر تکواندوکاری که در رقابت‌های جهانی یک یا ۲ برد گرفت توانست ۲۰ امتیاز المپیکی بگیرد. اگر به میرهاشم ویزا می دادند و به این مسابقات می‌رفت قطعا حتی با ۱۰ امتیاز الان شرایط بسیار بهتری در رنکینگ داشت. با همه این اوصاف ناامید نیستیم و برای کسب موفقیت تلاش می‌کنیم.

پایگاه خبری تکواندو پلاس | ::دنیای تکواندو :: خبر :: تحلیل :: گزارش::