شما اینجا هستید

اخبار برتر » کریمی: فینال گرندپری آخرین شانس کسب سهمیه نیست

Rate this post

به گزارش پایگاه خبری تکواندو پلاس، مرتضی کریمی در گفت‌و‌گو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، در خصوص شرایط ملی‌پوشان تکواندو برای کسب سهمیه المپیک در رقابت‌های فینال گرندپری اظهار داشت: امیدوارم  ملی‌پوشان بتوانند در روسیه موفق به کسب هر سه سهمیه المپیک شوند، اما باید بدانیم این مسابقات آخرین شانس ما برای کسب سهمیه المپیک نیست.اگر خدایی نکرده در مسابقات فینال گرندپری موفق به کسب یک سهمیه شویم، هنوز شانس کسب سهمیه در رقابت‌های گرنداسلم و قاره‌ای وجود دارد تا سهمیه دوم را از طریق این رقابت‌ها کسب کنیم.

وی عنوان کرد: ملی‌پوشان تا این مرحله از مسابقات به خوبی فعل خواستن را صرف کردند. شک نکنید اگر مشکلات مسابقات جهانی منچستر وجود نداشت، به امتیازات رقابت‌های فینال گرندپری برای کسب سهمیه المپیک احتیاج نداشتیم. با ملی‌پوشان صحبت کردم و خدا را شکر آنها از انگیزه و روحیه خوبی برخوردار برای موفقیت برخوردار هستند. مطمئنم بچه‌ها تلاش خواهند کرد در روسیه پرونده کسب سه سهمیه المپیک را بسته و دیگر چیزی را به اما و اگر واگذار نخواهند کرد.

سرمربی پیشین تیم ملی تکواندو در پاسخ به این سوال که به نظر او سجاد مردانی می‌تواند برای کسب سهمیه المپیک مدال طلا و میرهاشم حسینی مدال برنز را کسب کنند، گفت: سجاد مردانی پیش از این کارهای فوق‌العاده زیادی انجام داده و دو بار در مسابقات فینال گرندپری به مدال طلا دست یافته است. میرهاشم حسینی نیز در رقابت‌های گرندپری سال جاری دو بار موفق به کسب مدال طلا شده است.

کریمی ادامه داد: قطعا اگر این دو ملی‌پوش در روسیه خودشان باشند و تلاش و غیرت خود را به کار بگیرند، موفق به کسب مدال  طلا می‌شوند و سهمیه المپیک را قطعی خواهند کرد. همانطور که گفتم مسابقات گرندپری روسیه آخرین فرصت ما نیست و مردانی از شرایط بسیار خوبی در رنکینگ مسابقات گرنداسلم برخوردار است و این شانس را دارد تا خدایی نکرده در صورت عدم کسب سهمیه در گرندپری، سهمه خود را از مسابقات گرنداسلم کسب کند.

وی تاکید کرد: نباید در مقطع فعلی به ملی‌پوشان فشار و استرس روانی وارد کنیم. جامعه تکواندو باید در مقطع فعلی همدل شود و با کنار گذاشتن تمام انتقادات، با اتحاد ملی به تیم ملی برای کسب سهمیه المپیک کمک کند. تکواندو متعلق به همه اعضای این خانواده است و به فرد و گروه خاصی تعلق ندارد. همین موضوع نشان می‌دهد در مقطع حساس فعلی باید دست به دست هم بدهیم و با اتحاد ملی پرچم کشورمان را برافراشته کنیم.

پایگاه خبری تکواندو پلاس | ::دنیای تکواندو :: خبر :: تحلیل :: گزارش::