شما اینجا هستید

اخبار برتر » اسبقی: میرهاشم و سجاد کار سختی در پیش دارند

Rate this post

بهنام اسبقی قهرمان تکواندو جهان در آستانه فینال گرندپری در گفتگو اختصاصی با خبرنگار پایگاه خبری تکواندو پلاس گفت: فینال گرندپری با توجه به امتیازاتی که دارد بعد از مسابقات جهانی از حساسیت بالایی برخوردار است و رقابت‌های پیش‌رو نیز که به سهمیه المپیک ختم می‌شود اهمیتش دو چندان است.

اسبقی ادامه داد: ۵ نفر برتر رنکینگ المپیکی می‌توانند سهمیه کسب کنند که رقابت‌ را بین تکواندوکاران نزدیک می‌کند و همه برای سهمیه می‌جنگند. تقریبا سهمیه آرمین قطعی شده است اما میرهاشم حسینی و سجاد مردانی باید حتما مدال کسب کنند تا به المپیک راه پیدا کنند و بنابراین کار سختی در پیش دارند .امیدوارم توانایی‌های خودشان را نشان بدهند و در نهایت موفق به کسب سهمیه شوند.

ملی پوش سابق تکواندو کشورمان در خصوص شانس بازیکنان در مسابقات گرنداسلم و قاره‌ای گفت: هر کشور می‌تواند از طریق رنکینگ ۸ سهمیه در بخش آقایان و بانوان کسب کند؛ همچنین یک سهمیه از طریق گرنداسلم امکان پذیر است. چناچه سجاد در گرندپری نتیجه نگیرد در گرنداسلم شانس دارد. اگر این مهم حاصل نشود باید از طریق مسابقات قاره‌ای کسب سهمیه کنند و با توجه به شرایط حال حاضر یکی از تکواندوکاران کشورمان بالاجبار حذف می‌شود.

وی افزود: در حال حاضر هادی پور سهمیه را گرفته و اگر مردانی یا حسینی نگیرند فقط یک نفر از آنها در رقابت‌های قاره‌ای شانس خواهند داشت که یکی از سهمیه ها را از دست می‌دهیم و آن زمان کادر فنی باید تصمیم بگیرد چه کسی از چه وزنی آماده تر است تا در این مسابقات شرکت کند.

قهرمان تکواندو جهان در مورد پیش بینی‌اش در خصوص فینال گرندپری گفت: پیش بینی نتایج کار بسیار سختی است؛ تکواندو ورزش لحظه‌ها است و همیشه دیده‌ایم در راند آخر امتیازات زیادی رد و بدل می‌شود اما اگر بازیکنان ما توانایی‌ها و پتانسیل واقعی خود را به نمایش بگذارند و در عین حال تمرکز لازم را داشته باشند، کسب سهمیه قطعی است؛ دعا می‌کنیم بهترین نتیجه برای تکواندو و تمامی جامعه ورزشی ایران رقم بخورد.

وی در پایان گفت: هر سه هوگوپوش اعزامی از دوستان من هستند و روز مسابقات لیگ که با آنها ملاقات داشتم از روحیه و انگیزه بالایی برخوردار بودند و چرقدرت به دنبال کسب سهمیه بودند. تکواندوکارانی که در مسابقه فینال گرندپری حضور دارند همگی بهترین نفرات دنیا هستند و کار بچه ها سخت است اما اگر واقعا ملی پوشان اعزامی مثل همیشه خودشان باشند، موفق خواهند شد.

پایگاه خبری تکواندو پلاس | ::دنیای تکواندو :: خبر :: تحلیل :: گزارش::