شما اینجا هستید

اخبار برتر » نصرآزادانی: تکواندوکاران در گرندپری روسیه کار دشواری در پیش دارند

Rate this post

به گزارش پایگاه خبری تکواندو پلاس، علیرضا نصرآزادانی در گفت‌و‌گو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، در خصوص شرایط ملی‌پوشان بلژیک برای کسب سهمیه المپیک ۲۰۲۰ توکیو اظهار داشت: دو بازیکن تیم بلژیک با توجه شرایط رنکینگ در مسابقات فینال گرندپری در روسیه حضور خواهند داشت. تمام تمرکز ما روی موفقیت بازیکن‌های‌مان به خصوص جواد آچاپ است تا مزد زحمات و تلاش‌های خود را دریافت کنند.

وی در خصوص احتمال رویایی جواد آچاپ با بازیکنان ایرانی گفت: ۱۶ بازیکن حاضر در مسابقات فینال گرندپری همه از قهرمان المپیک، جهان و قاره‌ای هستند و همین موضوع باعث خواهد شد که بازیکنان کار سختی داشته باشند. هنوز مشخص نیست که آچاپ با چه بازیکنانی مبارزه خواهد کرد، اما امیدوارم عملکرد خوبی از خود به نمایش بگذارد و مستقیم سهمیه المپیک را کسب کند. سایر بازیکنان ما نیز در حال آماده‌سازی برای مسابقات قاره‌ای اروپا هستند تا در نهایت بتوانیم ۲ سهمیه المپیک در بخش مردان و ۲ سهمیه در بانوان کسب کنیم.

مربی ایرانی تیم ملی بلژیک در خصوص شرایط میرهاشم حسینی برای کسب سهمیه المپیک گفت: خیلی امیدوارم با وجودی که شرایط بسیار سخت شده است، آچاپ و میرهاشم حسینی در کنار هم موفق به کسب سهمیه المپیک شوند. میرهاشم با وجود بدشانسی‌هایی که داشت که این توانایی را دارد با کسب مدال در مسابقات فینال گرندپری سهمیه المپیک را بگیرد.

نصرآزادانی در پاسخ به این سوال که شرایط سجاد مردانی را برای کسب سهمیه المپیک چگونه ارزایابی می‌کند، گفت: سجاد دوست چندین ساله من است و نه تنها دوست دارم که موفق به کسب سهمیه المپیک شود ، بلکه آرزو دارم در المپیک نیز به مدال دست پیدا کند. با کسر امتیاز از مردانی در رنکینگ ماه آینده، شرایط او نیز سخت خواهد شد، اما  امیدوارم با کسب نتیجه خوب از طریق رنکینگ گرندپری سهمیه المپیک را کسب کند.

وی خاطر نشان کرد: یک درصد اگر مردانی از طریق مسابقات رنکینگ سیستم نتواند سهمیه بگیرد، شرایط او در گرنداسلم خوب است و با توجه به حضور در جایگاه دوم رنکینگ آن مسابقات، این شانس را خواهد داشت تا سهمیه خود را در آن رقابت‌ها کسب کند. امیدوارم در مجموع ملی‌پوشان کشورمان در هر سه وزن موفق به کسب سهمیه المپیک شوند.

کاپیتان سابق تیم ملی تکواندو در خصوص احتمال عدم کسب سه سهمیه المپیک گفت: می‌دانم بچه‌های ما برای کسب سهمیه المپیک چقدر زحمت کشیدند و شبانه‌روز در اردوها سختی‌ها را تحمل کردند، اما در ورزش قهرمانی برخی مواقع نتایج مدنظر ما نخواهد بود. امیدوارم بچه‌ها هر سه سهمیه را بگیرند، اما اگر این اتفاق رخ نداد، باید زحمات بچه‌ها قدر دیده شود. فقط کسب سهمیه و حضور در المپیک مهم نیست و اگر بتوانیم با یک یا دو بازیکن در المپیک حاضر باشیم و در آنجا کیفیت مدال خوبی داشته باشیم ارزش آن از کسب تنها سه سهمیه المپیک بیشتر است.

پایگاه خبری تکواندو پلاس | ::دنیای تکواندو :: خبر :: تحلیل :: گزارش::