شما اینجا هستید

اخبار برتر » بهزاد خداداد: روسیه برای ما زنگ خطر محسوب می‌شود

Rate this post

بهزاد خداداد تکواندوکار پرافتخار اسبق تیم‌ملی کشورمان در گفتگو اختصاصی با خبرنگار پایگاه خبری تکواندو پلاس در خصوص رقابت‌های پیش‌رو هوگوپوشان ایرانی گفت: فینال گرندپری حساس ترین مرحله برای کسب سهمیه المپیک از طریق رنکینگ سیستم است. سهمیه آرمین هادی پور تقریبا قطعی شده اما در دو وزن ۶۸- و ۸۰+ کیلوگرم هنوز تکلیف سهمیه مشخص نیست؛ بنابراین ملی‌پوشان باید تمام تلاششان را برای کسب امتیاز لازم انجام دهند تا جزو کسانی باشند که به میدان المپیک راه پیدا می‌کنند.

وی ادامه داد: فدراسیون و کادرفنی در این مدت تلاش زیادی کرده‌اند تا میرهاشم و سجاد نتیجه مطلوبی کسب نمایند. میرهاشم در رقابت‌هایی که پشت سر گذاشت با آمادگی و روحیه بالا ظاهر شده است و امیدوارم بتواند ابتدا سهمیه را کسب نماید و در المپیک افتخارآفرین باشد. سجاد مردانی نیز از امیدهای کسب سهمیه است و در این مسابقه باید تمام تلاش و توان خود را بگذارد تا جزو المپین‌های کشورمان باشد. در این مرحله ملی پوشان سرنوشت خود را مشخص خواهند کرد و می‌توانند نشان بدهند چقدربرای موفقیت تلاش و برنامه داشته‌اند.

قهرمان تکواندو جهان در مورد اهمیت فینال گرندپری توضیح داد: ملی پوشان  باید روی کسب سهمیه از طریق فینال گرندپری تمرکز کنند چرا که در مسابقات قاره‌ای کار سخت‌تر خواهد بود و با توجه به نزدیکی این مسابقات به المپیک تمرکز بچه‌ها کاهش پیدا می‌کند.

خداداد تصریح کرد: میرهاشم و سجاد در رقابت‌های پیش‌رو می‌بایست به مرحله فینال برسند تا بتوانند در میان ۵ نفر برتر رنکینگ المپیکی قرار بگیرند و جواز حضور در المپیک ۲۰۲۰ را کسب نمایند.

وی افزود: پیش بینی فینال گرندپری کار سختی است، چراکه تکواندوکارانی که در این رقابت‌ها حضور پیدا می‌کنند همگی با انگیزه هستند و می‌خواهند از همین مرحله به المپیک ۲۰۲۰ راه پیدا کنند. الکسی دنسینکو روس در وزن دوم برای ما زنگ خطر محسوب می‌شود، همچنین آچاب بلژیکی نیز از تونمندی بالایی برخودار است. ورزشکاران در این رویداد حضور پیدا می‌کنند تا امتیازات لازم را کسب کنند و ممکن است سد راه ملی پوشان ما نیز بشوند.

تکواندوکار پرافتخار اسبق تیم‌ملی در پایان گفت: بازیکنان باید تمام تلاششان را بکنند تا در این مرحله آخر تکلیف مشخص  شود؛ انشالله بتوانیم در بازی‌های المپیک توکیو با سه سهمیه حضور پیدا کنیم.

پایگاه خبری تکواندو پلاس | ::دنیای تکواندو :: خبر :: تحلیل :: گزارش::