شما اینجا هستید

اخبار برتر » رجلی: عسکری مربی کار بلدی است | به سجاد و میرهاشم بسیار امیدوارم

Rate this post

کوروش رجلی ملی‌پوش سابق تکواندو کشورمان در گفتگو اختصاصی با خبرنگار پایگاه خبری تکواندو پلاس در خصوص شرایط تیم‌ملی گفت: با توجه به مشکلاتی که برای حضور در مسابقات جهانی به وجود آمد ملی‌پوشان نتوانستند امتیاز لازم را کسب کنند و متاسفانه نتیجه مطلوب بدست نیامد. البته دو سالی است که تیم با هدایت استاد عسکری خیلی خوب ساخته شده است و شرایط خوبی دارد. امیدوارم بهترین اتفاق رقم بخورد و سهمیه حضور در بازی‌های المپیک را بدست آوریم.

وی ادامه داد: استاد عسکری از المپیک قبلی تجربه بزرگی کسب کردند و در این چند سالی که تیم را هدایت کرده است با همه شرایط آشنایی دارد و حضور وی بسیار موثر است. کادر فنی با توجه به رقابت و فشاری که وجود دارد کار سختی دارد اما تاکنون بازیکنان را آماده نگه داشته‌اند. خدا را شکر فضای آرامی بر تیم ملی حاکم است و شاید بهترین دعا برای تیم‌ملی این باشد که بتوانند در فینال گرندپری بهترین نتیجه را کسب کنند به المپیک راه پیدا کنند چرا که همه اتفاقات تکواندو منتهی به المپیک می‌شود.

دارنده مدال برنز قهرمانی جهان در خصوص شرایط بازیکنان توضیح داد : همه تکواندوکاران آمادگی خوبی دارند و به سجاد مردانی و میرهاشم حسینی بسیار امیدوار هستم. در آوردگاه المپیک آمادگی روانی مهم‌تر است. در گذشته تنها راه رسیدن به بازی‌های المپیک کسب سهمیه از طریق مسابقات انتخابی بود اما اکنون با توجه به رنکینگ سیستم و اینکه تکواندوکاران باید کوران مسابقات گرندپری، گرنداسلم و تورنمنت‌ها را پشت سر بگذارند رقابت میان تکواندوکاران خیلی بیشتر شده است و همین موارد قطعا شرایط را سخت تر می‌کند. خداراشکر حواشی و استرس نسبت به گذشته کم شده است و خانواده بزرگ تکواندو از هوگوپوشان تیم ملی برای رسیدن به نتیجه قابل قبول و انشالله مدال طلا حمایت می‌کند.

رجلی در خصوص فرصت های دیگر بازیکنان برای کسب سهمیه افزود: اگر در اینجا نتیجه نگیریم و بخواهیم در رقابت‌های قاره کسب سهمیه کنیم با توجه به شرایط سختی که حاکم است باعث می‌شود بازیکنان از لحاظ ذهنی و جسمانی افت کنند، درصد آسیب دیدگی بالا برود و روند فرسایشی را طی کنند.

وی تصریح کرد: قطعا هرچه زودتر تکلیف سهمیه‌ها مشخص شود تکواندوکاران آمادگی بیشتری کسب می‌کنند. با نزدیک تر شدن به بازی‌های المپیک فشار روانی از طرف کمیته ملی المپیک، مطبوعات و مردم نیز بیشتر می‌شود چرا که همیشه از تکواندو توقع بهترین نتیجه را دارند بنابراین اگر ملی‌پوشان بتوانند سهمیه را در گرندپری کسب نمایند مسیر آنها در ادامه راه هموارتر می‌شود.

وی در پایان گفت: پیش بینی می‌کنم تکواندوکاران در همین میدان موفق به کسب سهمیه می‌شوند و تصاحب دو مدال را صد در صد قطعی می‌دانم اما با توجه به حساسیت این رقابت‌ها امیدوارم رنگ مدال‌هایش طلایی باشد.

پایگاه خبری تکواندو پلاس | ::دنیای تکواندو :: خبر :: تحلیل :: گزارش::