شما اینجا هستید

اخبار برتر » فرصت طلایی سروش احمدی برای کسب سهمیه المپیک توکیو

Rate this post

به گزارش پایگاه خبری تکواندو پلاس، فینال مسابقات گرندپری ۲۰۱۹ از روز پانزدهم آذرماه با حضور ۱۶ تکواندوکار برتر جهان در هر ۴ وزن المپیکی مردان و زنان و در مجموعه ورزشی “دینامو” مسکو آغاز می‌شود و به مدت دو روز ادامه پیدا می کند.

تیم ملی تکواندو ایران هم در این مسابقات حضور دارد و چهار نماینده ایران در بخش مردان برای کسب سهمیه با رقبای خود مبارزه می کنند.

آرمین هادی‌پور در وزن ۵۸- کیلوگرم، میرهاشم حسینی و سروش احمدی در وزن ۶۸- کیلوگرم و سجاد مردانی در وزن ۸۰+ کیلوگرم نمایندگان ایران در این رقابت‌ها هستند.

در گروه مردان ۶۴ هوگوپوش از ۳۳ کشور در روسیه حاضر شدند که از این جمع ۲۰ تکواندوکار جواز حضور در بازی های المپیک را در چهار وزن به دست می آورند که باید دید چند تکواندوکار از جمع چهار نفری که راهی مسکو شدند می توانند بلیت سفر به توکیو را برای خودشان رزرو کنند.

با رنکینگ جدید که از سوی فدراسیون جهانی اعلام شد هر چهار نماینده در شرایط دشواری قرار گرفتند. البته آرمین هادی پور در رده چهارم حضور دارد اما سجاد مردانی و میر هاشم حسینی به رده هفتم سقوط کردند و سروش احمدی هم جایگاهش را حفظ کرد.

در وزن ۶۸- کیلوگرم میرهاشم حسینی با ۲۹۶٫۸۸ امتیاز در رده هفتم قرار گرفت، سروش احمدی با ۲۳۷٫۴۵ امتیاز جایگاه دوازدهمی خود را حفظ کرد و امیرمحمد بخشی نیز با ۱۵۸٫۶۲ امتیاز رده بیستم را به نام خود ثبت کرده است. کار میرهاشم سختی های خاص خود را دارد که باید دید در مسکو چه می کند. امیر محمد بخشی هم که عملا از گردونه خارج شده است اما عجیب ترین وضعیت برای سروش احمدی است.

سروش در حالی پا به این مسابقات می گذارد که بسیاری کار او را تمام شده می دانند. به خصوص اینکه با رنکینگ جدیدی که از سوی فدراسیون جهانی اعلام شد، خاویر لوپز اسپانیایی به رده پنجم صعود کرد و حالا در شرایط بسیار خوبی قرار گرفته است. سروش احمدی فقط در یک صورت می تواند به سهمیه المپیک برسد که بتواند به مدال طلا دست پیدا کند.

سروش اگر بتواند طلا بگیرد صاحب ۸۰ امتیاز می شود و جمع امتیازات خود را به ۳۱۷٫۴۵ می رساند. این تنها راه او برای حفظ امیدهایش به منظور کسب سهمیه است. اگر نتواند به مدال طلا برسد عملا کسب سهمیه المپیک برای او دیگر ممکن نیست اما اگر صاحب مدال طلا شود شانس خود را حفظ می کند.

خاویر پرز با ۳۱۵٫۸۰ امتیاز در رده پنجم است و عملا سروش دو امتیاز بیشتر از این ورزشکار اسپانیایی دارد و به شرطی می تواند شانس خود را حفظ کند که این ورزشکار در همان دور نخست از دور رقابتها کنار برود. احمد ابوغاش و جواد آچاب در رده های ششم و چهارم قرار دارند که ابوغاش به این مسابقات نرسید و آچاب هم باید با سروش مسابقه بدهد.

حالا باید دید که آیا سروش می تواند در مسکو از اندک شانس خود سود ببرد و آیا شانس در خانه این تکواندوکار شایسته را می زند یا خیر؟

پایگاه خبری تکواندو پلاس | ::دنیای تکواندو :: خبر :: تحلیل :: گزارش::