شما اینجا هستید

اخبار برتر » شانس بالای مردانی و حسینی برای سهمیه المپیک | نبرد سرنوشت تکواندو در مسکو

Rate this post

به گزارش پایگاه خبری تکواندو پلاس و به نقل از سرویس ورزشی جوان آنلاین؛ سه سال تلاش برای رسیدن به جایگاهی مناسب در رنکینگ المپیکی به زودی به سرانجام خواهد رسید و سرنوشت هوگوپوشان ایران طی روز‌های ۱۵ و ۱۶ آذرماه در مرحله نهایی گرندپری که در مسکو برگزار می‌شود، مشخص خواهد شد.

این آخرین مرحله گرندپری ۲۰۱۹ است و آخرین فرصت برای تکواندوکاران که بلیت حضور را در المپیک توکیو رزرو کنند.

از ایران آرمین هادی‌پور، میرهاشم حسینی، سجاد مردانی و سروش احمدی برای رسیدن به این مهم در رقابت‌های مسکو روی شیاپ‌چانگ می‌روند که در این بین تنها هادی‌پور، حسینی و مردانی شانس کسب سهمیه دارند.

مردانی در سنگین‌وزن یکی از شانس‌های ایران است که اکنون در رده هفتم رنکینگ قرار دارد و برای کسب سهمیه باید به فینال راه یابد و شانس بالایی هم برای کسب سهمیه در مسکو دارد، اما در صورت عدم موفقیت، او گرنداسلم چین را هم در پیش دارد که در آن مسابقات نیز در صورت فینالیست شدن می‌تواند مسافر توکیو باشد.

هادی‌پور که در آخرین رنکینگ اعلام شده رده چهارم را در اختیار داشت، یکی از شانس‌های مسلم ایران است که اگر در مسکو با بدشانسی مواجه نشود می‌توان از همین حالا او را یکی از مسافران توکیو ۲۰۲۰ خواند.

حسینی دیگر تکواندوکار ایران نیز در مسکو شانس کسب سهمیه را دارد. هوگوپوش وزن ۶۸- کیلوگرم که رده هفتم رنکینگ المپیکی را در اختیار دارد با شرایط فعلی سهمیه‌ای به دست نیاورده است که دلیل آن هم عدم حضور در مسابقات جهانی انگلیس به دلیل صادر نشدن ویزایش بود. حسینی، اما در مسکو شانس و انگیزه بالایی برای کسب سهمیه دارد، ولی برای رسیدن به این مهم باید فینالیست شود.

مسکو بدون شک میدان سرنوشت تکواندوی ایران است، اما در صورت بدشانسی هوگوپوشان کشورمان در این رقابت‌ها، هنوز هم فرصت برای پیوستن به جمع مسافران توکیو هست. مسابقات قاره‌ای نیز این شانس را به تکواندوکاران ایرانی می‌دهد تا به المپیک برسند.

پایگاه خبری تکواندو پلاس | ::دنیای تکواندو :: خبر :: تحلیل :: گزارش::