شما اینجا هستید

اخبار برتر » معرفی رقبای هادی‌پور، حسینی، احمدی و مردانی در گرندپری مسکو

Rate this post

به گزارش پایگاه خبری تکواندو پلاس و به نقل از سایت فدراسیون تکواندو، فینال مسابقات گرندپری ۲۰۱۹ از فردا (جمعه – پانزدهم آذرماه) با حضور ۱۶ تکواندوکار برتر جهان در هر ۴ وزن المپیکی مردان و زنان و در مجموعه ورزشی “دینامو” مسکو آغاز می‌شود و به مدت دو روز ادامه خواهد داشت.

در گروه مردان ۶۴ هوگوپوش از ۳۳ کشور حضور پیدا کردند که آرمین هادی‌پور در وزن ۵۸- کیلوگرم، میرهاشم حسینی و سروش احمدی در وزن ۶۸- کیلوگرم و سجاد مردانی در وزن ۸۰+ کیلوگرم نمایندگان ایران در این رقابت‌ها هستند.

براساس قرعه کشی انجام شده، آرمین هادی‌پور در وزن ۵۸- کیلوگرم در نخستین گام به مصاف “مصطفی کاما” از سنگال، دارنده مدال برنز بازی های آفریقا ۲۰۱۹ و نایب قهرمانی آفریقا ۲۰۱۸ می‌رود؛ در ادامه باید برنده دیدار “میخائیل آرتامونوف از روسیه و “روی براگانکا” از پرتغال را شکست دهد. نماینده روسیه مدال برنز گرندپری ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹، قهرمانی اروپا ۲۰۱۸، برنز گرنداسلم ۲۰۱۸، نایب قهرمانی جهان ۲۰۱۷ و … را در کارنامه دارد و هوگوپوش پرتغال نیز برنز قهرمانی جهان ۲۰۱۹، نقره بازی های یونیورسیاد ۲۰۱۷، قهرمانی اروپا ۲۰۱۶ و … را کسب کرده است.

آرمین در مرحله نیمه نهایی باید با یکی از نمایندگان “جون جانگ” کره جنوبی، “جک وولی” ایرلند و “صفوان خلیل” استرالیا دیدار کند.

میرهاشم حسینی در وزن ۶۸- کیلوگرم ابتدا با “سی محمد کتبی” از بلژیک دارنده مدال نقره بازی‌های یونیورسیاد ۲۰۱۹، برنز گرندپری ۲۰۱۸ و … مبارزه می‌کند و سپس باید برنده دیدار انگلیس و بلژیک را از پیش رو بردارد. “کریستین مک نیش” انگلیسی در مرحله فینال گرندپری ژاپن مغلوب میرهاشم شده است اما به جز این نقره، قهرمانی اروپا ۲۰۱۸، برنز گرندپری ۲۰۱۷ و … را کسب کرده است. “جواد آچاب” بلژیکی نیز برنز جهان ۲۰۱۹ و مدال دیگر مسابقات و تورنمنت ها را به نام خود ثبت کرده است.

وی در ادامه باید یکی از تکواندوکاران کره جنوبی، کرواسی و برزیل را شکست دهد.

سروش احمدی دیگر نماینده وزن دوم در آن سوی جدول و در اولین دیدار با “جاویر پرز پولو” اسپانیایی قهرمان اروپا ۲۰۱۹، نایب قهرمان جهان ۲۰۱۹ و … پیکار خواهد کرد، پس از آن به مصاف برنده دیدار چین و ترکیه می‌رود. “شوای ژائو” از چین قهرمانی جهان ۲۰۱۹ و ۲۰۱۷، قهرمان گرنداسلم ۲۰۱۸، قهرمان المپیک ریو ۲۰۱۶ را بدست آورده و “هاکان رسبر” ترک نقره و برنز قهرمانی اروپا را در کارنامه دارد. 

سروش در ادامه باید یکی از نمایندگان چین تایپه، روسیه، آذربایجان و انگلیس را شکست دهد.

سجاد مردانی در وزن ۸۰+ کیلوگرم ابتدا به مصاف “کارلوس سانسورس” از مکزیک نایب قهرمان جهان ۲۰۱۹ و دارنده مدال برنز بازی های پن امریکن می‌رود و در ادامه یکی از نمایندگان کوبا و انگلیس را پیش رو دارد. “رافائل آلبا” کوبایی قهرمان جهان ۲۰۱۹، نایب قهرمان بازی ها پن امریکن ۲۰۱۹، برنز جهانی ۲۰۱۵ را در کارنامه دارد و “ماهاما چو” از انگلیس نیز نقره جهانی ۲۰۱۷، برنز گرندپری ۲۰۱۹ و … را کسب کرده است.

سجاد در ادامه باید یکی از نمایندگان روسیه، آمریکا، آذربایجان و قزاقستان را از پیش رو بردارد.

مسابقات در تمامی اوزان مردان و زنان تا مرحله نیمه نهایی روز اول (جمعه – ۱۵ آذرماه) برگزار می‌شود؛ رقابت‌‌ برای کسب مدال برنز و فینال نیز روز شنبه ۱۶ آذرماه پیگیری خواهد شد.

مبارزات مرحله یک‌هشتم اوزان ۵۸- و ۸۰- کیلوگرم مردان از ساعت ۸:۳۰ تا ۱۱:۳۰ برگزار می‌شود، رقابت‌های مرحله یک‌هشتم در اوزان ۶۸- و ۸۰+ کیلوگرم از ساعت ۱۲:۳۰ تا ۱۵:۳۰ پیگیری می‌گردد.

دیدارهای مرحله یک‌چهارم اوزان ۵۸- و ۸۰- کیلوگرم ساعت ۱۳:۳۰ تا ۱۵ انجام می‌شود و پیکارهای این مرحله در اوزان ۶۸- و ۸۰+ کیلوگرم مردان از ساعت ۱۵ تا ۱۶:۳۰ برگزار خواهد شد.

تکواندوکاران راه یافته به مرحله نیمه‌نهایی وزن های ۵۸- و ۸۰- کیلوگرم از ساعت ۱۷:۳۰ تا ۱۹:۳۰ پیگیری می‌شود و در اوزان ۶۸- و ۸۰+ کیلوگرم نیز ساعت ۱۹:۳۰ تا ۲۱:۳۰ برگزار می گردد.

رقابت برای کسب مدال برنز از ساعت ۹ تا ۱۱ روز شنبه – ۱۶ آذرماه انجام می‌شود و دیدارهای فینال نیز ساعت ۱۱ تا ۱۳ برگزار خواهد شد تا طلایی‌های این دوره از مسابقات حساس و سرنوشت ساز مشخص شوند.

هدایت این تیم برعهده فریبرز عسکری به عنوان سرمربی و علی محمد بسحاق و وحید عبداللهی به عنوان مربی است.

رقابت های فینال گرندپری G 8  است و به نفرات اول تا سوم به ترتیب ۸۰، ۴۸ و ۲۸٫۸۰ امتیاز در راستای افزایش رنکینگ المپیک تعلق می گیرد. همچنین ۶۰۰۰، ۳۰۰۰ و ۱۰۰۰ دلار جایزه نقدی اهدا می‌شود.

پایگاه خبری تکواندو پلاس | ::دنیای تکواندو :: خبر :: تحلیل :: گزارش::