شما اینجا هستید

اخبار برتر » مردانی در فینال گرندپری/تلاش هادی پور و حسینی برای کسب مدال برنز

Rate this post

به گزارش پایگاه خبری تکواندو پلاس و به نقل از سایت فدراسیون تکواندو، فینال مسابقات گرندپری ۲۰۱۹ از صبح امروز (جمعه – ۱۵ آذرماه) با حضور ۱۶ تکواندوکار برتر جهان در هر ۴ وزن المپیکی مردان و زنان و در مجموعه ورزشی “دینامو” مسکو آغاز و فردا به پایان می‌رسد.

در گروه مردان ۶۴ هوگوپوش از ۳۳ کشور حضور پیدا کردند که آرمین هادی‌پور در وزن ۵۸- کیلوگرم، میرهاشم حسینی و سروش احمدی در وزن ۶۸- کیلوگرم و سجاد مردانی در وزن ۸۰+ کیلوگرم نمایندگان ایران در این رقابت‌ها بودند.

مسابقات در تمامی اوزان مردان و زنان تا مرحله نیمه نهایی امروز برگزار شد؛ رقابت‌‌ برای کسب مدال برنز و فینال نیز روز فردا (شنبه – ۱۶ آذرماه) پیگیری خواهد شد.

در پایان رقابت‌های این روز، سجاد مردانی موفق شد به فینال راه پیدا کند و آرمین هادی پور و میرهاشم حسینی برای کسب مدال برنز تلاش می کنند. سروش احمدی از دور رقابت‌ها کنار رفت.

آرمین هادی‌پور در وزن ۵۸- کیلوگرم در نخستین مبارزه ” مصطفی کاما” از سنگال، دارنده مدال برنز بازی های آفریقا ۲۰۱۹ و نایب قهرمانی آفریقا ۲۰۱۸ را با نتیجه ۱۸ بر ۴ از پیش‌رو برداشت؛ سپس به مصاف “روی براگانکا” از پرتغال دارنده مدال برنز قهرمانی جهان ۲۰۱۹، نقره بازی های یونیورسیاد ۲۰۱۷، قهرمانی اروپا ۲۰۱۶ و … رفت و ۱۴ بر ۲ به برتری رسید.

آرمین در مرحله نیمه نهایی با “جون جانگ” از کره جنوبی قهرمان جهان ۲۰۱۹، قهرمان گرنداسلم ۲۰۱۸، قهرمان ۳ دوره گرندپری ۲۰۱۹، قهرمان آسیا ۲۰۱۸ و …مبارزه کرد که مبارزه را ۲۱ بر ۱۱ واگذار کرد و فردا باید برای کسب مدال برنز با “گئورگی پوپوف” از روسیه دیدار کند.

میرهاشم حسینی در وزن ۶۸- کیلوگرم ابتدا با “سی محمد کتبی” از بلژیک دارنده مدال نقره بازی‌های یونیورسیاد ۲۰۱۹، برنز گرندپری ۲۰۱۸ و … مبارزه کرد و در حالیکه میرهاشم ۱۵ بر یک جلو بود این هوگوپوش انصراف داد تا نتیجه این بازی ۱۶ بر یک به نفع میرهاشم به پایان برسد؛ سپس “جواد آچاب” بلژیکی دارنده مدال برنز جهان ۲۰۱۹ را ۳۳ بر ۱۵ شکست داد.

میرهاشم در مرحله نیمه نهایی به مصاف “دای هون لی” از کره جنوبی دارنده مدال برنز قهرمانی جهان ۲۰۱۹، طلای جهانی ۲۰۱۷، طلای بازی های آسیایی ۲۰۱۸، برنز المپیک ۲۰۱۶، دو نقره و یک برنز گرندپری ۲۰۱۹ رفت و ۲۳ بر ۲۰ نتیجه را واگذار کرد و فردا باید برای کسب مدال برنز با “شوای ژائو” چینی مبارزه کند.

سجاد مردانی در وزن ۸۰+ کیلوگرم ابتدا به مصاف “کارلوس سانسورس” از مکزیک نایب قهرمان جهان ۲۰۱۹ و دارنده مدال برنز بازی های پن امریکن رفت و ۱۱ بر ۱۰ پیروز شد؛ در ادامه “رافائل آلبا” کوبایی قهرمان جهان ۲۰۱۹، نایب قهرمان بازی ها پن امریکن ۲۰۱۹، برنز جهانی ۲۰۱۵ را۱۹ بر ۱۲ از پیش رو برداشت.

سجاد در مرحله نیمه نهایی “رادیک ایسایف” از آذربایجان قهرمان المپیک ریو ۲۰۱۶، دارنده مدال برنز گرندپری ۲۰۱۹، قهرمان اروپا ۲۰۱۸ و … را ابا نتیجه ۸ بر ۷ شکست داد و راهی فینال شد. سجاد در فینال با “کیو دون این” از کره جنوبی مبارزه می کند.

سروش احمدی دیگر نماینده وزن ۶۸- کیلوگرم ایران در اولین مبارزه برابر “جاویر پرزپولو” اسپانیایی نتیجه را ۲۳ بر ۱۶ واگذار کرد و از دور رقابت‌ها کنار رفت.

رقابت برای کسب مدال برنز از ساعت ۹ تا ۱۱ فردا (شنبه – ۱۶ آذرماه) انجام می‌شود و دیدارهای فینال نیز ساعت ۱۱ تا ۱۳ برگزار خواهد شد تا طلایی‌های این دوره از مسابقات حساس و سرنوشت ساز مشخص شوند.

هدایت این تیم برعهده فریبرز عسکری به عنوان سرمربی و علی محمد بسحاق و وحید عبداللهی به عنوان مربی است.

رقابت های فینال گرندپری ۸G است و به نفرات اول تا سوم به ترتیب ۸۰، ۴۸ و ۲۸٫۸۰ امتیاز در راستای افزایش رنکینگ المپیک تعلق می گیرد. همچنین ۶۰۰۰، ۳۰۰۰ و ۱۰۰۰ دلار جایزه نقدی اهدا می‌شود.

پایگاه خبری تکواندو پلاس | ::دنیای تکواندو :: خبر :: تحلیل :: گزارش::