شما اینجا هستید

اخبار برتر » تحلیل مهماندوست از عملکرد ملی‌پوشان تکواندو ایران در گرندپری روسیه

Rate this post

به گزارش پایگاه خبری تکواندو پلاس؛رضا مهماندوست در گفت‌وگو با خبرگزاری تسنیم، در خصوص انتخابش به عنوان بهترین مربی سال ۲۰۱۹ تکواندو جهان اظهار داشت: کسب این عنوان خیلی باعث خوشحالی‌ام  شد، چرا که یک ایرانی هستم و این افتخار در واقع برای مردم ایران است. هیچ وقت فراموش نمی‌کنم یک ایرانی هستم و تمام انگیزه و هدفم نیز این است تا به عنوان یک ایرانی برای کشورمان افتخارآفرین باشم. امیدوارم این اتفاقات در شرایط بد اقتصادی باعث خوشحالی مردم ایران شود.

وی در پاسخ به این سوال که فکر می‌کرد به عنوان بهترین مربی سال ۲۰۱۹ انتخاب شود، گفت: هیچ وقت به این فکر نکردم که بهترین مربی جهان شوم و همیشه کار خود را با جدیت و پشتکار انجام دادم و بقیه مسائل را به خدا واگذار کردم. انتخاب بهترین مربی سال جهان با نظر رؤسای فدراسیون‌ها، مربیان، داوران، کادر اجرایی WTF و ورزشکاران تیم‌های سراسر جهان برگزار شد و از میان ۸ مربی کاندیدای این عنوان، با لطف دوستان انتخاب شدم. 

سرمربی تیم تکواندو آذربایجان خاطرنشان کرد: انتخاب به عنوان بهترین مربی جهان را تنها یک برگ برنده برای مردم ایران می‌دانم و خوشحالم که دل هموطنان را تا حدودی شاد کردم. همیشه به حمایت مردم ایران احتیاج دارم و امیدوارم شرایط اقتصادی مردم نیز بهبود پیدا کند تا دل‌های آنها نیز شاد باشد. 

مهماندوست در خصوص عملکرد تکواندوکاران آذربایجان در فینال گرندپری گفت: بعد از المپیک ۲۰۱۶ ریو، شرایط بدی را تجربه کردیم و فدراسیون تکواندو آذربایجان ما را فراموش کرد. سه سال است که در پرداخت حقوق‌ها، پاداش، تهیه هوگو، تغذیه و دارو دچار مشکل هستیم و به ۲۶ تورنمنت و گرندپری به دلیل مشکلات مالی اعزام نشدیم. با همه این شرایط دوست ندارم رفیق نیمه راه باشم و وسط کار تیم را رها کنم. حالا که فدراسیون تکواندو آذربایجان توجه‌ای به بچه‌ها ندارد، چشم امید آنها به من است.

وی افزود: امیدوارم انتخابم  به عنوان بهترین مربی جهان باعث بیداری مسئولان فدراسیون تکواندو آذربایجان شود تا در زمان باقی مانده تا المپیک تیم را حمایت کنند. میلاد بیگی با کسب مدال نقره در فینال گرندپری در حال حاضر نفر دوم رنکینگ المپیک است و سهمیه صددرصدی را کسب کرده است. رادیک عیسی‌اف نیز با وجود کسب مدال برنز فعلا سهمیه را از دست داده است.

سرمربی سابق تیم ملی تکواندو ایران عنوان کرد: هفته آینده با رادیک به  مسابقات گرنداسلم در ووشی چین اعزام  خواهیم شد. شاید اگر او موفق به کسب مدال طلا شود از طریق آن مسابقات موفق به کسب سهمیه المپیک شود و اگر هم نتوانست، اتفاقی نیفتاده و باید در مسابقات قاره‌ای به دنبال سهمیه دوم باشیم. دو بازیکن دختر ما نیز برای کسب سهمیه از طریق مسابقات قاره‌ای تلاش خواهند کرد که کار بسیار سختی است. 

مهماندوست در خصوص عملکرد ملی‌پوشان ایران در فینال گرندپری گفت: بدون هیچ اغراق و تعارفی عملکرد ملی‌پوشان ایران در مسابقات فینال گرندپری عالی بود. بچه‌ها بسیار با قدرت و فنی جنگیدند، اما تکواندو دنیا به جایگاهی رسیده که یک اشتباه، حرکت اضافه و عکس‌العمل احساساتی باعث باخت خواهد شد. واقعا بچه‌ها خوب کار کردند و به کسانی باختند که بازیکنان کوچکی نبودند و  قهرمان المپیک و جهان بودند.

وی با تمجید از عملکرد ملی‌پوشان ایران یادآور شد: هر چهار بازیکن تیم ایران مردانه جنگیدند و خدا را شکر موفق به کسب ۲ سهمیه المپیک شدند. سجاد مردانی نیز این شانس را دارد تا از طریق مسابقات گرنداسلم سهمیه کسب کند. برای تک‌تک بچه‌ها، فریبرز عسکری و کادرفنی تیم ملی آرزوی سربلندی و پیروزی می‌کنم. واقعا فریبرز عسکری در این مسابقات عرق ریخت و زحمت خود را کشید.

بهترین سرمربی تکواندو جهان در سال ۲۰۱۹ گفت: سطح تیم ایران را در روسیه بسیار خوب دیدم و امیدوارم همه مردم پشت این تیم باشند، چرا که اگر پشت این تیم باشند در المپیک دست پر خواهد بود. نباید اینگونه باشد که چون دو بازیکن تیم ایران مدال نگرفتند یا مردانی مدال گرفت و موفق به کسب سهمیه نشد، زحمات تیم نادیده گرفته شود. بچه‌های تیم ایران تکواندو را می‌فهمند و مانند یک ایرانی جنگجو در شایپ‌چانگ با تمام وجود مبارزه می‌کنند. دو سهمیه در حال حاضر کسب شده و تا المپیک نیز زمان خوبی باقی مانده و اگر همه پشت این تیم باشند در المپیک نتایج خوبی کسب خواهد شد. 

پایگاه خبری تکواندو پلاس | ::دنیای تکواندو :: خبر :: تحلیل :: گزارش::