شما اینجا هستید

خبر » تحلیلSWOT، نسخه ای موثر برای احیای آخرین فرصت سهمیه المپیک تکواندو
گروه : خبر , یادداشت

Rate this post

سرمربی تیم ملی تکواندو گرندپری روسیه را مسابقات سخت و تجربه ای بسیار خوب برای ملی پوشان تا قبل از المپیک می داند در عین حال اذعان می کند از دست دادن تمرکز و برخی ایرادات مدیریتی باعث از دست رفتن فرصت کسب مدال های خوشرنگ در گرندپری مسکو شد.

فریبرز عسکری در شرایطی به از دست رفتن تمرکز ملی پوشان و برخی ایرادات در نحوه مدیریت آنها اذعان می کند که شجاعت وی در پذیرش نقاط ضعف تیم‌ ملی در مسیر کسب سهمیه المپیک قابل تقدیر است و انتظار می رود در تنها فرصت باقیمانده، با رفع نقاط ضعفی که باعث از دست رفتن برتری امتیازی و تقدیم برد به حریف شد، سجاد مردانی بتواند در گرند اسلم “ووشی” چین، سومین سهمیه را برای تکواندوی ایران کسب کند تا از نظر کمی، رکوردی تازه برای این ورزش رقم بخورد.

یک تحلیل ساده SWOT شامل شناخت و لیست کردن نقاط قوت، نقاط ضعف، فرصت ها و تهدیدها بهترین استراتژی عسکری و کادر فنی همکار وی است تا با واقع بینی و تقویت نقاط مثبتی که بردهای ارزشمندی را در شیاپ چانگ مسکو برای ملی پوشان رقم زد، آخرین فرصت نیز به کسب سهمیه منحر شود.

پذیرش اشکالات و عدم مقاومت غیر منطقی در مقابل انتقادات کارشناسی، یکی از نقاط قوت عسکری است که خود مهمترین گام در رفع ایرادات است.

از دست رفتن دو فرصت کسب مدال برنز و کسب تنها یک نقره از چهار فرصت در شرایطی که ملی پوشان‌ما از حریفان خود جلو بودند، هادی پور و حسینی حتی استحقاق حضور در فینال و کسب طلا را داشتند و مردانی نیز از پتانسیل طلایی شدن برخوردار بود، بیانگر ایرادی جدی در نحوه کوچینگ و هدایت فکری و به اصطلاح مسابقه را درآوردن در میادین حساس و سرنوشت ساز است.

ارزش صدها مدال برنز معادل یک‌نقره نیست و صدها نقره نیز معادل یک طلا نمی شود! نسخه شفابخش عسکری و کادر مربیان وی، توجه ویژه به آمادگی روحی روانی مردانی در زمان محدود شرکت در گرند اسلم ووشی است، ضمن اینکه از این به بعد تازه کار اصلی کادر فنی تیم‌ ملی تکواندو برای مدال آوری در المپیک آغاز خواهد شد.

دکتر حمیدرضا حصارکی

پایگاه خبری تکواندو پلاس | ::دنیای تکواندو :: خبر :: تحلیل :: گزارش::