شما اینجا هستید

اخبار برتر » حسینی و طعم شیرین المپیک؛ سهمیه خاص میرهاشم در روزهای ناامیدی

Rate this post

به گزارش پایگاه خبری تکواندو پلاس و به نقل از خبرگزاری میزان، میرهاشم حسینی ملی‌پوش تکواندوی ایران که موفق به حضور در رقابت‌های قهرمانی جهان نشد و امتیازات بسیار حساسی را از دست داد، سرانجام در فینال گرندپری سهمیه المپیک خود را قطعی کرد.

این تکواندوکار جوان وزن دوم المپیکی که پس از کم کاری انگلیسی‌ها در رقابت‌های جهانی حضور نیافت، روزهای بسیار بدی را سپری می‌کرد و حتی شایعاتی در خصوص کنار گذاشتن تکواندو از سوی او شنیده می‌شد اما بازگشت فوق‌العاده میرهاشم به شیاپ چانگ با کسب سهمیه المپیک توکیو همراه شد.

حسینی پس از رقابت‌های قهرمانی جهان در گرندپری ایتالیا و ژاپن با شایستگی به قهرمانی رسید و بازهم نامش را سر زبان‌ها انداخت تا امیدهای کسب سهمیه برایش زنده شود. میرهاشم در رقابت‌های دانشجویان جهان هم قهرمان شد تا ذره ذره امتیازات المپیکی را جمع کند. او در این بین تنها در رقابت‌های بلغارستان به مدال نرسید و کارش برای رزرو بلیت توکیو به فینال گرندپری کشید. در حالی که پیش از این گفته می‌شد حسینی برای رسیدن به المپیک باید در فینال گرندپری حداقل مدال نقره کسب کند، اما نتایج طوری رقم خورد که جوان شایسته تکواندوی ایران با قرار گرفتن در رده چهارم مسابقات فینال گرندپری و کسب ۱۷ امتیاز دیگر سهمیه المپیک را در سخت‌ترین شرایط ممکن قطعی کند.

شاید در تمام دوران حضور تکواندو در المپیک هیچ هوگوپوشی از کشورمان مسیری که میرهاشم برای المپیکی شدن طی کرد را پشت سر نگذاشته باشد و باید اذعان کنیم که این سهمیه طعم خاصی برای او و کادرفنی تیم ملی داشت.

البته در این بین نباید از نقش تاثیرگذار فریبرز عسکری سرمربی تیم ملی هم چشم‌پوشی کرد که این تکواندوکار جوان را از نظر روحی و روانی دوباره آماده حضور در مسابقات کرد.

تیم ملی تکواندو تا به حال دو سهمیه المپیک توسط میرهاشم حسینی و آرمین هادی‌پور کسب کرده و احتمال دارد سجاد مردانی هم با قهرمانی در رقابت‌های گرنداسلم سومین المپین تکواندوی ایران لقب بگیرد.

پایگاه خبری تکواندو پلاس | ::دنیای تکواندو :: خبر :: تحلیل :: گزارش::