شما اینجا هستید

اخبار برتر » ساعی: مردانی شانس کسب سهمیه دارد | بازیکنان باید در لحظات سخت به درستی تصمیم بگیرند

Rate this post

به گزارش پایگاه خبری تکواندو پلاس، هادی ساعی در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری آنا درباره عملکرد تیم ملی تکواندو در مسابقات جایزه بزرگ مسکو و کسب دو سهمیه المپیک ۲۰۱۹ گفت: به ملی‌پوشان و کادر فنی بابت کسب دو سهمیه المپیک تبریک می‌گویم. میرهاشم حسینی و آرمین هادی‌پور راه خیلی سختی پشت سر گذاشته‌اند و خوشبختانه توانستند به نتیجه دلخواه خود برسند. هر چند میرهاشم در لب مرز قرار داشت. او رنکینگ ششم را در اختیار داشت و طبق قانون پنج نفر اول سهمیه المپیک را به صورت مستقیم دریافت می‌کنند اما با توجه به اینکه یک ورزشکار از مسابقات گرنداسلم سهمیه می‌گیرد، نفر ششم جایگزین نفر پنجم می‌شود و خودبه‌خود به المپیک راه پیدا می‌کند.

سجاد مردانی در گرنداسلم شانس کسب سهمیه دارد

وی گفت: سجاد مردانی هم یک شانس دیگر در رقابت‌های گرنداسلم دارد. البته کار سختی پیش رو دارد. من امیدوارم مردانی نتیجه زحمات خود را بگیرد و در گرنداسلم چین سهمیه المپیک را کسب کند. پس از کسب سهمیه کار اصلی بچه‌ها از الان شروع می‌شود و من فکر می‌کنم برای قدم بعدی باید با برنامه، منظم‌تر و توجه به جزئیات بیشتر در راه آمادگی برای المپیک تلاش کنند. ملی‌پوشان باید در تمرینات خودشان متمرکز شوند. در همین مسابقه دیدیم که تکواندوکاران در ثانیه‌های پایانی تمرکز کافی را نداشتند و به همین خاطر نتیجه را واگذار می‌کردند.

بازیکنان باید تمرکز کافی را در ثانیه‌های پایانی حفظ کنند

پرافتخارترین تکواندوکار ایران عنوان کرد: بازیکنان باید یاد بگیرند تمرکز کافی را در ثانیه‌های پایانی حفظ کنند و تمام تلاشی که بیرون از میدان می‌کنند برای ۶ دقیقه‌ای است که در داخل شیاپ‌چانگ حضور دارند. بنابراین باید در زمان مسابقه تمام تمرکز خود را معطوف به بازی کنند. هر تکواندوکاری که بتواند این کار را به خوبی انجام دهد، می‌تواند برنده میدان باشد. در حال حاضر تکواندوکارانی که در مسابقه جایزه بزرگ با هم رقابت کرده‌اند فاصله خیلی نزدیکی با هم داشتند.

تکواندوکاران در طول مسابقه برنامه‌ریزی ندارند

ساعی در رابطه با این موضوع که برخی معتقدند باخت تکواندوکاران در ثانیه‌های پایانی به این خاطر است که به صحبت‌های مربی گوش نمی‌دهند، عنوان کرد: نه، به نظر من چنین چیزی وجود ندارد. بازیکنان سال‌هاست که در مسابقات مختلف حضور داشته‌اند و به خوبی حساسیت مسابقه را می‌دانند. من فکر می‌کنم اینکه بازیکنان به صحبت‌های مربی گوش نمی‌کنند، به خاطر عدم تمرکز است. آنها تمام تلاش خود را به کار می‌گیرند تا هم در میدان مسابقه بهترین عملکرد را داشته باشند و هم اینکه به صحبت‌های مربی در کنار زمین گوش بدهند. به نظرم تکواندوکاران نمی‌توانند به خوبی برنامه‌ریزی در طول مسابقه را انجام دهند و به همین خاطر است که در ثانیه‌های پایانی، بازی را از دست می‌دهند.

وی گفت: یک تکواندوکار باید برای تمام لحظات بازی برنامه داشته باشد و وقتی تحت فشار قرار می‌گیرد، تمرکز خود را از دست ندهد. حسینی در برابر حریف خود جلو بود اما در هشت ثانیه بازی را به مساوی رساند و در دو ثانیه آخر حریف حسینی با توجه به تجربه و تمرکز بالایی که داشت، برنده این دیدار شد. این نشان می‌دهد که بازیکنان ما در ثانیه‌های پایانی تمرکز خود را از دست می‌دهند و نمی‌توانند به بازی برگردند.

مردانی با حفظ تمرکز در حریف خود را شکست داد

تکواندوکار سابق ایران در مورد وضعیت سجاد مردانی و کسب سهمیه در رقابت‌های گرنداسلم اظهار کرد: مردانی در این مسابقه با دوره‌های قبل تفاوت خیلی زیادی داشت. او با اعتماد به نفس بهتری بازی کرد و احتیاط را کنار گذاشته بود. در بازی با حریف آذربایجانی خود تمام تمرکزش را حفظ کرد و توانست مقابل حریف خود پیروز شود، در حالی که حریف آذربایجانی رنکینگ یک را در اختیار داشت. سجاد از عدم تمرکز بازیکن آذربایجانی به‌خوبی استفاده کرد و توانست در ثانیه‌های پایانی برنده این دیدار شود. برخلاف دیگر تکواندوکاران ما که در لحظه‌های پایانی تمرکز خود را از دست دادند، در این مسابقه مردانی با حفظ تمرکز توانست پیروز میدان شود.

ساعی تأکید کرد: ویژگی اصلی یک تکواندوکار که می‌تواند در ثانیه‌های پایانی بازی را به سود خود تمام کند، همین تمرکز است و امیدوارم از حالا به بعد که ملی‌پوشان برای میدان المپیک آماده می‌شوند، به این موضوع توجه ویژه‌ای داشته باشند. بازیکنان ما باید یاد بگیرند در یک بازی نوسان زیادی نداشته باشند و در لحظات سخت به درستی تصمیم بگیرند. مردانی اگر با همین آمادگی و تمرکز در میدان گرنداسلم حاضر شود و از حریفانش آنالیز خوبی داشته باشد، به‌طور حتم سهمیه را کسب خواهد کرد.

مهماندوست افتخار تکواندوی ایران است

پیشکسوت تکواندو ایران در مورد کسب عنوان بهترین مربی جهان که توسط رضا مهماندوست به دست آمد، گفت: مهماندوست یکی از مربیان موفق تکواندوست که در حال حاضر در آذربایجان مربیگری می‌کند. او خیلی خوب در این تیم کار کرده و خیلی خوشحالم که توانست عنوان بهترین مربی جهان را کسب کند. به او و جامعه تکواندو تبریک می‌گویم. هر ایرانی در هر کجای دنیا افتخاری به دست می‌آورد باعث خوشحالی ماست و چه بهتر که این افتخار در تکواندو رقم بخورد. این عنوان خیلی بزرگ است و امیدواریم در دست تکواندوکاران ایران باشد. به‌طور حتم برای کره‌ای‌ها خیلی سخت است که چنین عنوانی را از دست بدهند.

پایگاه خبری تکواندو پلاس | ::دنیای تکواندو :: خبر :: تحلیل :: گزارش::