شما اینجا هستید

اخبار برتر » مسیر توکیو برای مردانی از چین می‌گذرد | کاپیتان و مسیر پر پیچ و خم المپیک

Rate this post

به گزارش پایگاه خبری تکواندو پلاس، مسابقات فینال گرندپری در روسیه برای تیم‌ملی تکواندو می‌توانست یک نتیجه ایده‌آل باشد اما تکواندوکاران ایران یک گام کم آوردند.

شاید در نگاه اول کسب یک مدال نقره برای چهار نفر که به این مسابقات اعزام شده بودند، نتیجه خوبی نباشد اما کسب دو سهمیه المپیک توکیو توسط آرمین هادی‌پور و میرهاشم حسینی یک موفقیت بزرگ است، ضمن اینکه سجاد مردانی هم می‌توانست با کسب مدال طلا تعداد سهمیه‌های کسب شده برای ایران را به عدد ۳ برساند اما تلاش‌های کاپیتان تیم ملی تکواندوی ایران به نتیجه نرسید و در نهایت سجاد در فینال مغلوب «کیو دون این» ستاره تیم ملی کره‌جنوبی شد و حالا سجاد مردانی باید برای اینکه تکواندوی ایران را به سهمیه سوم برساند کار بسیار سختی را در پیش دارد.

البته در مسابقات فینال گرند پری در روسیه برخی از نفرات نامدار وزن ۸۰+ کیلوگرم با شکست مقابل رقبای خود خیلی زود از جدول مسابقات کنار رفتند اما با وجود صعود سجاد به فینال و کسب ۴۸ امتیاز باز هم او نتوانست به سهمیه برسد. این اتفاق نشان از پیچیدگی برنامه‌ریزی فدراسیون جهانی تکواندو برای اعطای امتیازات تکواندوکاران دارد که واقعا یک پازل سخت را باید کنار هم قرار داد تا بتوان به المپیک رسید. همین پیچیدگی‌ها حالا راه رسیدن به ژاپن را برای سجاد مردانی پر پیچ و خم کرده است.

سجاد مردانی در حالی در روسیه صاحب ۴۸ امتیاز شد که بر اساس برنامه‌ریزی فدراسیون جهانی ۴۰ امتیاز از اندوخته‌های قبلی مردانی هم کم شد و در نهایت او در این رقابت‌ها با وجود راهیابی به فینال فقط توانست ۸ امتیاز به داشته‌های قبلی خود اضافه کند.

این اتفاق حالا شرایط را برای سجاد بسیار دشوار کرده است و با توجه به اینکه هر کشوری که از طریق رنکینگ صاحب دو سهمیه حضور در بازی‌های المپیک شود، دیگر نمی‌تواند برای مسابقات قاره‌ای نماینده اعزام کند حالا تنها امید سجاد به مسابقات گرند اسلم است که در آخرین روزهای سال ۲۰۱۹ برگزار می‌شود.

سجاد مرداین فرصت زیادی برای بازسازی و ریکاروی ندارد و خیلی زود باید مهیای حضور در گرند اسلم و رقابت دوباره با “کیو دون این” کره‌ای شود. او می‌تواند این تیم را به سهمیه سوم برساند اما واقعا انجام چنین کاری با این فشردگی مسابقات و رقابت سختی که در گرنداسلم وجود دارد بسیار سخت است. البته نباید فراموش کرد که مدال نقره فینال گرندپری روسیه بهترین نتیجه‌ای بود که سجاد به دست آورد و همین نشان می دهد که او تمام توانش را برای رسیدن به المپیک توکیو به کار گرفته است.

پایگاه خبری تکواندو پلاس | ::دنیای تکواندو :: خبر :: تحلیل :: گزارش::