شما اینجا هستید

اخبار برتر » قنبری : ملی‌پوشان باید لحظات پایانی را خوب مدیریت کنند | کسب مدال المپیک دور از دسترس نیست

Rate this post

علی اشرف قنبری کارشناس تکواندو در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری تکواندو پلاس در خصوص رقابت‌های فینال گرندپری  گفت: مبارزات میرهاشم حسینی را دیدم، حریف چینی او شوای ژاﺌو تجربه قهرمانی در المپیک و جهان دارد و میرهاشم تا راند سوم بسیار خوب بازی کرد اما به نظرم عدم مدیریت دقایق پایانی دلیل باخت این دو بازیکن بود و قطعا کادر فنی هم روی این موضوع برنامه‌هایی خواهند داشت. تکواندوکاران با امتیازات بالایی که از حریفان خود گرفتند نشان دادند از لحاظ آمادگی فنی و جسمانی چیزی کم ندارند و کسب مدال در المپیک برایشان دور از دسترس نیست اما باید لحظات پایانی را خوب مدیریت کنند. همچنین توقعاتمان از ملی پوشان باید منطقی باشد تا تحت فشار روحی و روانی قرار نگیرند و تنها با توقع مدال آوری، المپیک قبل تکرار نشود.

وی در ادامه تصریح کرد: باتوجه به هدف کسب سه سهمیه که از قبل برنامه ریزی شده بود اگر سجاد مردانی در مسابقات گرنداسلم نتیجه بگیرد، در مرحله اول به صد درصد هدف رسیده‌ایم و به قدم بعدی که موفقیت در المپیک است نزدیک می‌شویم.

قنبری افزود: سجاد با توجه به تصاحب مدال نقره روحیه و انگیزه خوبی دارد و گرنداسلم چین آخرین شانس او برای کسب سهمیه و حضور در المپیک است و قطعا دوست دارد مسابقات دوره  قبل را جبران کند و با مدال المپیک از دنیای قهرمانی خداحافظی کند بنابراین با انگیزه‌ای که دارد کسب سهمیه سوم هم خارج از دسترس نیست.

کارشناس تکواندو گفت: فریبرز عسکری از اساتید بزرگ تکواندو هستند و زمانی که بازیکن بودند واقعا تکنیک های زیبایی داشتند و حالا در زمان سرمربیگری نیز از مربیان با اخلاق و با تجربه فنی بالا هستند که به دور از حاشیه بچه‌ها را آماده می‌کنند. فکر می‌کنم این باخت دقیقه نود میرهاشم و سجاد باید به فال نیک گرفته شود و کادر فنی روی این موضوع برنامه‌ریزی و تمرکز کنند تا حداقل در دقایق پایانی هوگوپوشان بتوانند از تکنیک‌ها خود به خوبی استفاده کنند که قطعا استاد عسکری روی این موضوع برنامه ریزی خواهد داشت.

قنبری در خصوص رقابت‌های آسیایی که در پیش داریم گفت: تصمیم گیری در این خصوص که جوانان یا با تجربه ها را اعزام کنیم زود است؛ ۷ تا ۱۰ دی‌ماه مسابقات آزاد کشوری را خواهیم داشت و در این مسابقات استعدادهای جدید حضور پیدا می‌کنند و بعد از راهیابی نفرات به اردوی تیم‌ملی باید تصمیم گرفت که روی جوانان سرمایه گذاری کنیم یا نه. ترکیب تیم‌ملی پاسخ این سوال را مشخص خواهد کرد اما با توجه به مسابقات آسیایی و المپیک ۲۰۲۰ که در پیش است فکر می‌کنم استاد عسکری  ترکیبی از بازیکنان جوان و با تجربه را انتخاب می‌کند چرا که از همین حالا باید برای مسابقات  المپیک و قهرمانی جهان بعدی برنامه ریزی کنیم درست است که در حال حاضر قله و هدف اینجاست اما قطعا همه رشته های ورزشی باید برنامه‌های را برای بعد از المپیک نیز داشته باشند.

پایگاه خبری تکواندو پلاس | ::دنیای تکواندو :: خبر :: تحلیل :: گزارش::