شما اینجا هستید

اخبار برتر » کریمی: باید به موفقیت جامعه تکواندو توجه کنیم | سجاد خواهان حضور در المپیک است

Rate this post

به گزارش پایگاه خبری تکواندو پلاس، مرتضی کریمی در گفت‌و‌گو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، در خصوص عملکرد ملی‌پوشان تکواندو در رقابت‌های گرندپری اظهار داشت: خیلی خوشحالم که در رقابت‌های فینال گرندپری دو سهمیه المپیک را کسب کردیم و به امید خدا سجاد مردانی با وجود سختی‌هایی که دارد، سهمیه سوم را در گرند اسلم کسب خواهد کرد. باید بعد از این مسابقات کادرفنی روی نقاط ضعفی که باعث شد بچه‌ها بازی‌های برده را از دست بدهند، کار کند تا انشاالله موفق به کسب سهمیه سوم شویم.

وی تصریح کرد: اعتقاد دارم باید نگرش بازیکنان تیم ملی تغیر و سیستم تمرینی و تاکتیکی آنها دگرگون شود. المپیک میدان دیگری است و حکایت دانش‌آموزی است که هر سال درس‌های خود را می‌خواند، اما وقتی به کنکور می‌رسد متوجه تغییر داستان می‌شود. المپیک دقیقا مانند کنکور برای دانش‌آموز است. المپیک بزرگترین رویداد ورزشی دنیا است و موفقیت در آن نیازمند دیدگاه المپیکی از سوی  مسئولان وزارت ورزش و کمیته المپیک است.

سرمربی سابق تیم ملی تکواندو خاطر نشان کرد: کادرفنی تیم ملی باید اشتباهات و عدم مدیریت مسابقات از سوی بازیکنان و خودباوری بیش از حد بازیکنان را مدنظر قرار بدهد تا در المپیک بهترین مدال‌ها را کسب کنیم. مشکلاتی در گذشته وجود داشته است که به مروز زمان از بین رفته است و امروز دیگر روزی نیست که به خواسته‌های شخصی فکر کنیم و باید به موفقیت جامعه تکواندو توجه کنیم.

کریمی تاکید کرد: این مهم نیازمند این است که همه دست به دست هم بدهیم و پشتیبان سجاد مردانی و کادرفنی تیم ملی باشیم و از آنها حمایت کنیم تا  با کسب مدال در گرند اسلم، سهمیه سوم را کسب کنیم. بعد از قطعی شدن سه سهمیه نیز باید جامعه تکواندو هم‌اندیشی بزرگی  را برای موفقیت ملی‌پوشان در المپیک داشته باشد.

وی با اشاره به تغییر مثبت سجاد مردانی گفت: سجاد  و سایر بازیکنان ما به خوبی فعل خواستن را صرف می‌کنند. مقایسه عملکرد مردانی در روسیه با سایر مسابقات او نشان می‌دهد که خیلی تفاوت کرده است و  خواهان حضور در المپیک است. این جوان با صرف همین فعل خواستن قطعا در گرند اسلم سهمیه خود را قطعی خواهد کرد. 

پایگاه خبری تکواندو پلاس | ::دنیای تکواندو :: خبر :: تحلیل :: گزارش::