شما اینجا هستید
اخبار برتر » روسیه از المپیک ۲۰۲۰ و جام جهانی فوتبال محروم شد اما سهمیه سجاد قطعی نیست

به گزارش پایگاه خبری تکواندو پلاس، روز گذشته زمانی که خبر تعلیق ورزش روسیه با رای وادا اعلام شد بسیاری از ورزشکاران از جمله تکواندوکاران گمان کردند که سجادمردانی نیز المپیکی شده است. اما حقیقت به گونه دیگری است.

سازمان جهانی مبارزه با دوپینگ روز دوشنبه ۱۸ آذر (۹ دسامبر) اعلام کرد که از توصیه و ارزیابی کمیسیون مستقل تحقیقات دوپینگ پیروی کرده و کشور روسیه را به مدت چهار سال از حضور در رقابت‌های بین‌المللی محروم خواهد کرد. به این ترتیب روسیه اجازه نخواهد داشت به عنوان یک کشور شرکت‌کننده در مسابقات المپیک ۲۰۲۰ توکیو و المپیک زمستانی ۲۰۲۲ پکن حضور یابد.

بله درست است، روسیه محروم شد اما ورزشکاران روسی محروم نشده اند. این بدان معنی است که ورزشکاران روسیه که موفق به کسب سهمیه المپیک شده اند کماکان می توانند در توکیو حاضر باشند، اما بدون پرچم کشور خودشان.

آنها می توانند زیر پرچم ioc در توکیو به رقابت بپردازند و با این حساب، سهمیه رادیک روسی حذف نشده و سجاد مردانی جای وی را نخواهد گرفت.

باید به این نکته هم توجه کرد که روسیه اکنون ۲۱ روز فرصت دارد که به این تصمیم اعتراض کند. در این صورت دیوان بین‌المللی ورزش این پرونده را بررسی و حکم نهایی را صادر خواهد کرد. از آنجاییکه ورزش مدرن ورزش کاملا سیاسی است و مناسبات سیاسی در آن تاثیر بسزایی دارد، نمیتوان به عدم تغییر رای محرومیت روسیه مطمئن بود.

با این توضیحات، سجاد مردانی چاره ای جز شرکت در گرنداسلم چین و بالاتر از کیودواین کره ای ایستادن ندارد، سجاد که فعل خواستن را به خوبی صرف کرده است حتی یک لحظه را نباید از دست بدهد و لازم است با تمام قوا به چین برود.

پایگاه خبری تکواندو پلاس | :: خبر :: تحلیل :: گزارش :: دنیای تکواندو ::