شما اینجا هستید

اخبار برتر » سجاد مردانی و رقابت با بهترین تکواندوکار دنیا برای سهمیه توکیو

Rate this post

به گزارش پایگاه خبری تکواندو پلاس، یکی از اتفاقات مسابقات فینال گرندپری مسکو قطعی نشدن سهمیه سجاد مردانی بود. کاپیتان شایسته تیم ملی تکواندو در روسیه بهترین عملکرد را از خودش ارائه داد اما در فینال مقابل حریف قدرتمند کره ای شکست خورد تا از رسیدن به سهمیه بازی های المپیک ۲۰۲۰ باز بماند و حالا برای این تکواندوکار با تجربه ایران که عملکردش در روسیه تحسین بسیاری از کارشناسان این رشته را برانگیخت، مسیر رسیدن به توکیو بسیار سخت و دشوار شده است.

سجاد برای رسیدن به سهمیه المپیک در سه راهی چین، کره جنوبی و ژاپن قرار گرفته است. او برای گرفتن سهمیه باید در چین از سد حریف کره ای عبور کند تا به بازیهای المپیک در ژاپن برسد. کاری بسیار سخت و طاقت فرسا که به این آسانی ها ممکن نیست.

نتایج روسیه باعث شد تا سجاد مردانی به مسابقات گرند اسلم دل ببندد، چاره ای هم به جز این ندارد. مسابقاتی که عبور از آن به سلامت بسیار دشوار است اما باید به تجربه و تکنیک سجاد مردانی دل بست و امیدوار بود به موفقیتش در گرند اسلم که راه صعود به المپیک را برای او هموار می کند.

سجاد برای گرفتن سهمیه المپیک در گرند اسلم باید از سد تکواندوکار کره ای عبور کند. کسی که در همین مسابقات مسکو در فینال سجاد را شکست داد و بلافاصله هم در روسیه جایزه گالا را دریافت کرد و به عنوان بهترین تکواندوکار مرد دنیا انتخاب شد. کیو دون در یک سال اخیر هر جا پا گذاشته با مدال طلا برگشته و در مسکو هم به شایستگی به مدال طلا رسید. مسابقات جهانی منچستر، به همراه گرندپری ها از رم تا صوفیه هر جا رفت به مدال طلا رسید و حالا در گرند اسلم هم مدعی درجه یک قهرمانی است. بنابراین او در حال حاضر بهترین تکواندوکار دنیا است و سجاد برای گرفتن سهمیه توکیو باید از سد این تکواندوکار قدرتمند عبور کند.

البته سجاد مردانی تلاش خود را کرده و حتما در گرنداسلم هم او می درخشد اما باید با واقعیت ها هم کنار آمد. باید پذیرفت که کار برای سجاد مردانی بسیار دشوار است و این هم فقط به خودش بر نمی گردد. بلکه برنامه ریزی سخت و دشواری که فدراسیون جهانی برای این مسابقات در نظر گرفته بود.

در چنین وضعی سجاد مردانی باید تلاش کند که مقابل این اتفاقات عجیب و غریب بایستد و تمام توانش را برای کسب سهمیه سوم تکواندوی ایران به کار بگیرد. سجاد تجربه حضور در المپیک ریو را دارد و حالا وقت استفاده از این تجربیات برای رسیدن به توکیو است.

پایگاه خبری تکواندو پلاس | ::دنیای تکواندو :: خبر :: تحلیل :: گزارش::