شما اینجا هستید

اخبار برتر » ملکی: کسب دو سهمیه المپیک نتیجه خوبی است | بازی‌های المپیک بسیار حساس خواهد بود

Rate this post

حسن ملکی سرمربی سابق تیم ملی  تکواندو در خصوص نتایج کسب شده تیم ملی تکواندو در رقابت‌های فینال گرندپری در گفتگو اختصاصی با خبرنگار پایگاه خبری تکواندو پلاس گفت: این مسابقات سطح بالاتری نسبت به بازی‌های المپیک دارد چرا که ۱۶ نفر برتر دنیا که طی ۴ سال سعی کرده‌اند امتیاز کسب کنند و رنکینگ خودشان را ارتقا دهند در آن حضور دارند. با توجه به اینکه استاد عسکری دو سال است هدایت تیم ملی را برعهده دارد و تا قبل از آن شرایط  تکواندو خوب نبود و امتیازات زیادی از دست رفته بود؛ به نظرم کسب دو سهمیه نتیجه خوبی است. امیدوارم سجاد مردانی در مسابقات گرند اسلم سومین سهمیه را کسب کند.

کارشناس تکواندو ادامه داد: باید سعی کنیم تنوع تکنیکی هوگوپوشان را بالا ببریم و روی قدرت جسمانی آنها بیش از این کار کنیم چراکه مسابقات المپیک بسیار حساس است. در فرصت خوبی که تا بازی‌های المپیک در اختیار داریم باید آمادگی ملی پوشان را ارتقاء بدهیم و در این صورت به راحتی می‌توانیم در این رویداد بزرگ مدال کسب کنیم.

ملکی در خصوص شانس گرفتن سهمیه سوم توضیح داد: سجاد مردانی با رعایت چند نکته می‌تواند به المپیک راه پیدا کند. با توجه به اینکه سجاد در رنکینگ گرنداسلم در رده دوم قرار دارد حتما باید مدال کسب کند یا اینکه نماینده کره‌جنوبی از دور رقابت‌ها کنار برود تا سهمیه کسب شود. سجاد انگیزه بالایی دارد و تنها باید در میدان مبارزه تمرکز خود را حفظ کند. گرنداسلم آخرین موقعیت سجاد برای حضور در المپیک است، مطﻣﺌن هستم روز مسابقه هر چه دارد عیان می‌کند و به امید خدا سهمیه سوم را می‌گیرد.

وی در مورد حضورش در تمرینات تیم ملی گفت: با دعوت استاد عسکری سر تمرین حاضر شدم  و همان جا به بازیکنان و کادر فنی اعلام کردم که باهمه توان سعی می‌کنم جلوی حاشیه‌ها را بگیرم و در این امر نیز تاثیرگذار بودم تا بازیکنان در شرایط آرام به تمریناتشان ادامه بدهند. جا دارد از همه کسانی که با صحبت‌های انگیزشی تیم‌ملی را حمایت کردند، تشکر کنم.

ملکی در خصوص اعزام تکواندوکاران جدید به مسابقات آسیایی گفت: در حال حاضر اعضای تیم ملی جوان هستند و سال‌ها می‌توانند بدرخشند اما باید به تکواندوکاران نوظهور دیگرهم فرصت بدهیم تا پشتوانه‌ای برای آینده تیم باشند و زیر نظر همین افراد تجربه کسب کنند.

پایگاه خبری تکواندو پلاس | ::دنیای تکواندو :: خبر :: تحلیل :: گزارش::