شما اینجا هستید

اخبار برتر » پیگیری وعده دکتر چو | حق ضایع شده میرهاشم بر می‌گردد؟

Rate this post

به گزارش پایگاه خبری تکواندو پلاس، با برگزاری مسابقات فینال گرندپری مسکو تکلیف نفرات راه یافته به المپیک مشخص شد. ۵ نفر اول رنکینگ فدراسیون جهانی توانستند این مجوز را به دست بیاورند. آرمین هادی پور و میرهاشم حسینی دو تکواندوکار ایرانی بودند که توانستند سهمیه المپیک توکیو را به دست بیاورند. آرمین هادی پور با نتایج مسکو و همچنین امتیازاتی که قبل از این کسب کرده بود در بین ۵ نفر برتر قرار گرفت اما میر هاشم حسینی در رنکینگ در رده ششم ایستاد اما با اینحال او هم می تواند با توجه به برخی از اتفاقات راهی المپیک توکیو شود.

میر هاشم به طور طبیعی نباید سهمیه المپیک توکیو را به دست می آورد اما با توجه به اینکه دو نفر در وزن میر هاشم حسینی این شانس را دارند که از طریق گرند اسلم هم سهمیه حضور در المپیک را به دست بیاورند، این شانس برای میرهاشم وجود دارد که به جای یک نفر از این جمع راهی المپیک شود.

این اتفاقات در حالی رخ داده که میر هاشم حسینی نتوانست به مسابقات جهانی منچستر اعزام شود و اگر این فرصت برای او فراهم می شد الان میرهاشم به راحتی سهمیه المپیک توکیو را کسب کرده بود. مسابقاتی که برای مدال طلا ۱۲۰ امتیاز تعلق می گرفت و همین برای صدرنشینی میرهاشم در رنکینگ فدراسیون جهانی می توانست کافی باشد.

بعد از اینکه میرهاشم حسینی نتوانست به مسابقات جهانی اعزام شود و در این اعزام نشدن هم مشخص شد که کشور انگلستان کوتاهی کرده است، فدراسیون تکواندو مراتب اعتراض خود را به فدراسیون جهانی تکواندو اعلام کرد. حضور میرهاشم حسینی در مسابقات جهانی منچستر می‌توانست او را به راحتی در رده‌های بالای رنکینگ قرار بدهد اما کارشکنی سفارت انگلستان مانع از صدور ویزا برای میرهاشم شد.

بعد از این اتفاق فدراسیون تکواندو و کمیته ملی المپیک به این اتفاق اعتراض کردند. حتی شنیده شد که کمیته ملی المپیک از طریق کمیته بین المللی المپیک پیگیر این ماجرا است و حتی نامه اعتراض آمیز خود را هم به این نهاد بین المللی ارسال کرده است.

بعد از اعتراض مسئولان ورزش ایران خبرهایی منتشر شد که فدراسیون جهانی وعده‌هایی را داده تا به میرهاشم کمک کنند که بتواند به المپیک برسد و نبودش در مسابقات جهانی خیلی به چشم نیاید.

البته همان موقع هم به طور شفاف اعلام نشد که نوع این حمایت چه شکلی است و به طور دقیق فدراسیون جهانی قرار است چه کاری برای میرهاشم انجام بدهد اما حالا شاید زمان خوبی برای مطرح کردن این سؤال باشد که کمک فدراسیون جهانی برای جبران کارشکنی انگلیسی‌ها در حق میرهاشم حسینی به کجا رسیده و اصلاً قرار است چه اتفاقی رخ بدهد؟

میر هاشم حسینی اگر چه امروز خودش توانسته با تلاش بی وقفه به یک قدمی سهمیه المپیک توکیو برسد اما با این‌حال هیچ‌کس نمی‌تواند روزهای سختی که میرهاشم سپری کرد و البته حقی که از او در مسابقات جهانی ضایع شد، را فراموش کند. الان بهترین زمان برای پیگیری وعده دکتر چو است.

هنوز رفتن میرهاشم به المپیک در گرو این است که لی کره ای و یا شائو چینی بتوانند از طریق گرند اسلم سهمیه المپیک را کسب کنند. قبل از این مشکلی در این راه پیش بیاید باید کمیته ملی المپیک به طور جد نامه نگاری های قبلی خود را پیگیری کند.

پایگاه خبری تکواندو پلاس | ::دنیای تکواندو :: خبر :: تحلیل :: گزارش::