شما اینجا هستید

اخبار برتر » ضرورت تقویت روحی تکواندو برای المپیک

Rate this post

به گزارش پایگاه خبری تکواندو پلاس و به نقل از سرویس ورزشی جوان آنلاین؛ فینال گرندپری از جایگاه بالایی در تکواندوی جهان برخوردار است و تمامی مدعیان حضور در المپیک در این میدان حاضر بودند و جای خوشحالی دارد که دو سهمیه تیم ایران در این رقابت‌ها قطعی شد. هرچند که اگر بدشانسی و اتفاق‌های مسابقات جهانی منچستر نبود، اکنون سهمیه بیشتری داشتیم.

در این مقطع زمانی اتحاد نیاز اصلی خانواده تکواندوی ایران است. دیگر زمان انتقاد نیست و همه باید کنار هم باشیم تا تیم تکواندوی ایران در المپیک به مدال برسد. باید به فکر راهکار برای کسب نتایج بهتر و سهمیه بیشتر باشیم.

ملی‌پوشان باید با روش‌های مختلف مبارزه کنند. فقط بحث مبارزه مطرح نیست و باید روش‌ها و تکنیک‌های مختلف مبارزه را به بازیکنان آموزش دهیم تا وقتی رقابت سخت می‌شود، بدانند چگونه می‌توانند به برتری برسند. خطا کردن و ممانعت از امتیاز گرفتن حریفان خودش یک هنر است که باید در این زمینه هم بهتر عمل کنیم. این نقطه‌ضعف است که در مقابل ضربات چرخشی حریفان برنامه‌ای برای مهار نداشته باشیم و امتیازات زیادی را از دست بدهیم. نباید اجازه بدهیم این اتفاق در مسابقات دیگر تکرار و مانع از کسب سهمیه‌های باقیمانده شود.

سجاد مردانی در فینال گرندپری مسکو شکست خورد تا کارش برای رسیدن به المپیک به مسابقات گرنداسلم چین و کسب مدال طلای این مسابقات کشیده شود. خوشبختانه نماینده کره‌جنوبی به مدال طلا رسید و شاید در گرنداسلم شرکت نکند. مردانی لایق رسیدن به المپیک است و نباید روحیه خود را از دست بدهد. اینکه سه بازیکن ما مغلوب کره‌ای‌ها شدند، تنها به مسائل روحی بازمی‌گردد که باید در این زمینه هم کار کنیم.

پایگاه خبری تکواندو پلاس | ::دنیای تکواندو :: خبر :: تحلیل :: گزارش::