شما اینجا هستید

اخبار برتر » سجاد مردانی و سفر به چین برای کسب سهمیه | برزخ گرنداسلم

Rate this post

به گزارش پایگاه خبری تکواندو پلاس، هنوز خستگی سفر روسیه از تن سجاد مردانی در نیامده که او چمدان خود را برای سفر به چین بست. حضور در مسابقات گرنداسلم چین برای گرفتن سهمیه سوم تیم ملی تکواندو در المپیک توکیو آن‌هم بعد از حضور در مسابقات فینال گرندپری مهمترین ماموریت این روزهای سجاد مردانی است. ماموریتی سخت و یا حتی غیرممکن که شاید گرند اسلم را به حیاتی‌ترین مسابقه ورزشی دوران قهرمانی سجاد مردانی تبدیل کند.

یک سهمیه المپیک توکیو ۲۰۲۰ به نفرات اول اوزان المپیکی با در نظر گرفتن جمع امتیازات آنها در مسابقات گرنداِسلم تا ژانویه ۲۰۲۰ اهدا می‌شود که سجاد مردانی تا پایان ماه نوامبر ۲۰۱۹ با کسب ۹۳۰ امتیاز در رده دوم سنگین وزن‌های جهان قرار دارد و حالا تا کسب سهمیه المپیک فقط یک گام فاصله دارد. “کیو دون” از کره جنوبی با ۹۵۰ امتیاز صدرنشین است و مهم ترین رقیب او محسوب می‌شود.

سجاد مردانی شب گذشته راهی چین شد تا مهمترین مسابقه خود را برگزار و تکلیف سهمیه سوم تیم‌ملی تکواندو را مشخص کند. سفری که بدون ریکاوری لازم انجام می‌شود و سجاد بعد از یک رقابت سخت که در روسیه برگزار کرد حالا باید یک سفر طولانی را هم انجام بدهد و در چین در یک رقابت سخت روی شیاپ چانگ حاضر شود. این از برنامه‌ریزی خاص و عجیب فدراسیون جهانی تکواندو است که مسابقاتش را نزدیک به هم و فشرده برگزار می‌کند و به طور دقیق هم مشخص نیست که از برگزاری این همه مسابقات چه سودی می‌برد.

 سجاد جمعه به چین رفت اما پنج شنبه هفته آینده مسابقه خود را برگزار می‌کند که این شرایطی را فراهم می‌کند که بتواند، اندکی در چین استراحت کند و به شرایط مسابقه نزدیک هم شود. مسابقه‌ای که نیاز است حتما مردانی قبل از شروع آن ریکاوری خوبی داشته باشد تا خستگی سفر روسیه از تن او خارج شود. البته مردانی در آستانه این سفر سخت و دشوار هم با یک خبر عجیب  روبرو شده و همین خبر اندکی ذهن او را به هم ریخته است.

این خبر مربوط به محرومیت ورزش روسیه از حضور در بازی‌های المپیک توکیو است که به این ترتیب باعث می‌شود تا روس‌ها سهمیه‌های خود را برای حضور در بازی‌های المپیک از دست بدهند مگر این‌که ورزشکاران روسیه حاضر شوند که زیر پرچم کمیته بین المللی المپیک در این بازی‌ها به میدان بروند.

نفر اول وزن ۸۰+ کیلوگرم که سجاد مردانی در آن فعلا در رده هفتم قرار دارد، ولادیسلاو لارین از روسیه است. کسی که با اختلاف در صدر ایستاده اما با این‌حال ممکن است شانس حضور در بازی‌های المپیک را از دست بدهد. اگر این اتفاق رخ بدهد نفر دوم این رنکینگ یعنی کیو دون که در رنکینگ گرنداسلم در صدر قرار دارد سهمیه خود را از گرنداسلم کسب می‌کند و با این اتفاق دو نفر اول از رنکینگ فعلی فدراسیون تکواندو خارج می‌شوند. 

خروج این دو نفر از رنکینگ فدراسیون جهانی باعث می‌شود که سجاد مردانی از رده هفتم فعلی به رده پنجم برسد و سهمیه را به دست بیاورد. اتفاقی مهم که البته هنوز نمی‌توان به طور قطعی درباره آن حرفی زد. اول باید رنکینگ جدید و قطعی اعلام شود تا به طور دقیق مشخص شود که جایگاه سجاد مردانی در کجای رنکینگ است و بعد هم باید دید که واکنش مسئولان ورزش روسیه به تصمیم وادا چیست و آیا اجازه می‌دهند که ورزشکاران این کشور زیر پرچم کمیته بین المللی المپیک به میدان بروند یا نه؟ این‌ها اما همه در حد حدس و گمان است و سجاد مردانی باید تمام توان خود را بگذارد تا از خوان آخر هم به سلامت عبور کند و سهمیه سوم تیم ملی را کسب کند.

در مسابقات گرند اسلم علاوه بر سجاد مردانی همچنین سینا بهرامی، کوثر اساسه و یلدا ولی نژاد نیز که به صورت شخصی برای حضور در این رویداد اقدام کرده اند ساعت ۲۱:۱۰ دیشب راهی ووشی شدند. این نفرات با هدایت فریبرز عسکری و مهرو کمرانی به عنوان سرمربیان در این رقابت‌ها حضور پیدا می‌کنند. رقابت های اوزان ۶۷- کیلوگرم زنان و ۶۸- و ۸۰- کیلوگرم مردان از ساعت ۴ تا ۸:۳۰ و ۹:۳۰ تا ۱۴:۳۰ روز چهارشنبه – ۲۷ آذرماه برگزار می‌شود؛ در این روز یلدا ولی نژاد و سینا بهرامی نمایندگان ایران هستند. مبارزات اوزان ۴۹- و ۵۷- کیلوگرم زنان و ۸۰+ کیلوگرم مردان نیز  از ساعت ۴ تا ۸:۳۰ و ۹:۳۰ تا ۱۴:۳۰ روز پنجشنبه – ۲۸ آذرماه پیگیری می‌شود که در این روز سجاد مردانی برای قطعی کردن سهمیه المپیک ۲۰۲۰ به میدان می رود و کوثر اساسه نیز دیگر نماینده کشورمان است.

پایگاه خبری تکواندو پلاس | ::دنیای تکواندو :: خبر :: تحلیل :: گزارش::