شما اینجا هستید
اخبار برتر » عسکری: ملی‌پوشان در گرندپری روسیه از تمام تجربه خود استفاده نکردند | سجاد اعتماد به نفس لازم برای کسب مدال طلا را دارد

مهران عسکری عضو سابق تیم‌ملی تکواندو ایران در خصوص عملکرد ملی‌پوشان در رقابت‌های فینال گرندپری در گفتگو اختصاصی با خبرنگار پایگاه خبری تکواندو پلاس گفت: خدا را شکر با پایان این مسابقات بچه‌ها موفق شدند دو سهمیه بازی‌های المپیک ۲۰۲۰ را کسب کنند و با توجه به صحبت‌هایی که با تکواندوکاران و کادرفنی داشتم برنامه اصلی آنها برای موفقیت در همین رقابت‌ها بود.

وی افزود: بچه‌ها با تمرینات خوبی که پشت سر گذاشتند واقعا آماده حضوری قدرتمند در این میدان بودند. بازی برد و باخت دارد و با یک بازی و یا باخت نمی‌توان عیار آنها را مشخص کردند اما در این رقابت‌ها واقعا متفاوت بودند و با ذکاوت و انگیزه بالا مبارزه می‌کردند و نشان دادند واقعا می‌خواهند برنده از میدان خارج شوند.

عضو سابق تیم‌ملی در ادامه گفت: سجاد مردانی در بهترین حالت ممکن خود به سر می‌برد، در دوره قبل مسابقات گرنداسلم هم موفق به کسب مدال طلا شده است. بدون شک در این دوره هم می‌تواند این مدال را تکرار کند چراکه پتانسیل قهرمانی و اعتماد به نفس لازم را دارد.

عسکری ادامه داد: مبارزات ملی پوشان در فینال گرندپری را از نزدیک شاهد بودم. واقعا نقطه ضعفی نداشتند اما در صدم ثانیه نتیجه را از دست دادند و به نظرم دلیلش این بود که از تمام تجربه خود استفاده نکردند. آنها پیش از این با حریفان خود مبارزه کرده بودند و آنالیز خوبی داشتند اما متاسفانه نتوانستند از آنها استفاده کنند؛ امیدوارم این تجربیات در بازی های المپیک به آنها کمک کند چراکه از آن میدان باید برنده خارج شود.

قهرمان بازی های یونیورسیاد افزود: استاد عسکری یکی از کامل ترین مربیانی است که در حال حاضر تکواندو ایران می تواند از او استفاده کند و از او می‌خواهم با تمام قدرت جلو برود چراکه راهی که می‌رود درست است.

وی در پاسخ به این سوال که بهتر است تکواندوکاران جوان یا با تجربه راهی مسابقات آسیایی شوند؟ گفت: می‌دانم که شرایط معیار و انتخاب بازیکنان از نظر استاد عسکری به چه شکل است. تکواندوکاری که شایسته حضور در این رقابت‌ها باشد باید در میدان انتخابی خود را ثابت کند تا بتواند به عنوان نماینده ایران در این رویداد باشد و فرقی ندارد که در چه جایگاهی قرار دارد.

پایگاه خبری تکواندو پلاس | :: خبر :: تحلیل :: گزارش :: دنیای تکواندو ::