شما اینجا هستید

اخبار برتر » یک تیر و دو نشان مردانی در مسابقات گرنداسلم | یورش به سهمیه المپیک و۷۰ هزار دلار

Rate this post

به گزارش پایگاه خبری تکواندو پلاس و به نقل از خبرگزاری مهر، این دوره از رقابتها با حضور ۱۰۷ تکواندوکار از ۲۳ کشور به میزبانی چین در شهر «ووشی» برگزار خواهد شد. از کشورمان چهار تکواندوکار در این رقابتها حضور خواهند داشت که یلدا ولی نژاد و سینا بهرامی در اوزان ۶۷- و ۶۸- کیلوگرم چهارشنبه ۲۷ آذرماه، سجاد مردانی و کوثر اساسه در اوزان ۸۰+ و ۵۷- کیلوگرم روز پنجشنبه ۲۸ آذرماه به دیدار رقبای خود می روند. 

طبق تصمیم‌ فدراسیون جهانی تکواندو (WT) علاوه بر آنکه نفرات اول رنکینگ این مسابقات به صورت مستقیم جواز حضور در المپیک را کسب می کنند، به نفرات اول ۷۰ هزار دلار، نفرات دوم ۲۰ هزار دلار و نفرات سوم ۱۰ هزار دلار جایزه نقدی تعلق می‌گیرد.

همین دو عامل باعث شده تا برخی از بهترین های تکواندو جهان رنج سفر به چین و شهر «ووشی» را به جان خریده و در این مسابقات هیجان انگیز به روی «شی هاپ چانگ» بروند. آنها که از طریق سیستم رنکینگ المپیکی سهمیه المپیک کسب کرده اند، به دنبال جوایز دلاری قابل توجه هستند و برخی نیز هدف اولشان کسب سهمیه است. 

اما مهمترین هدف تکواندو ایران از این رقابتها کسب سهمیه سوم حضور در بازیهای المپیک المپیک آن هم در وزن ۸۰+ کیلوگرم است. جایی غیر از مردانی، ۵ تکواندوکار از چین،سه نماینده از کره جنوبی، دو تکواندوکار از انگلستان و تکواندوکاری از آذربایجان در این رقابتها حضور دارند. 

 سجاد مردانی با ۹۳۰ امتیاز نفر دوم رنکینگ این مسابقات است که با کسب مدال طلا، با یک تیر دو نشان خواهد زد. هم سهمیه المپیک می گیرد و هم با جایزه دلاری به ایران بازمی گردد. همین دو عامل کافی است تا با توجه به مبارزات خوبی که از وی در «مسکو» به نمایش درآمد، امیدوار به کسب مدال طلا و رسیدن به این هدف بزرگ باشیم. نکته ای که اغلب کارشناسان تکواندو طی روزهای اخیر به آن اشاره داشته اند. 

سجاد در میان همین مسابقات هم ۱۱ رقیب دیگر دارد که برخی آنها سهمیه می خواهند و برخی جایزه ۷۰ هزار دلاری را، «کیو دون این» نفر یک رنکینگ که سهمیه المپیک را در جیب دارد، تنها برای رسیدن به دلارهای جوایز راهی چین شده است. تکواندوکاری که سال گذشته در فینال این رقابتها مغلوب سجاد شد. «لی سونگ هوان» و «پاک یون» دو کره ای دیگر حاضر در این وزن هستند. 

«رادیک عیسی اف» هم که در مسکو شرایط خوبی داشت و با برتری مقابل «لارین» دست به کار بزرگی زد، با رنکینگ ۸ و امتیاز ۱۵۵ به همراه «ماهاما چو» از انگلستان با امتیاز  ۱۳۲ و رنکینگ ۱۱ نیم نگاهی به طلا و کورسوی امیدی به کسب سهمیه دارند. البته تکواندوکار انگلیسی با رنکینگ ۵ دنیا شانس این را دارد که در پایان ماه «دسامبر» و احتساب امتیازات مربوطه از همین طریق سهمیه را کسب کرده باشد. 

در این وزن « سون هانگی» از چین با رنکینگ سوم از دیگر مدعیان کسب سهمیه است. این تکواندوکار که از حمایت تماشاگران خودی برخوردار است با ۱۶۲ امتیاز است و برای رسیدن به این مهم باید منتظر حذف مدعیان جدی این وزن باشد. طبق قانون مسابقات مردانی با طلای دوره قبل، سید یک این رقابتها است و با همین قرعه در مبارزه نخست کار چندان سختی ندارد و می توان با همین مبارزه به نوعی تمرینی خود را برای مسابقات سخت بعدی آماده کند. 

امیدواریم، سرگروه سنگین وزن کاراته کشورمان بتواند به روند خوب خود در چین هم ادامه داده و دومین حضور خود را در بازیهای المپیک تجربه کند. 

پایگاه خبری تکواندو پلاس | ::دنیای تکواندو :: خبر :: تحلیل :: گزارش::