شما اینجا هستید

اخبار برتر » نصرآزادانی: کسب سهمیه المیپک سجاد دور از دسترس نیست

Rate this post

علیرضا نصرآزادانی مربی اسبق تیم‌ملی تکواندو و قهرمان جهان در خصوص دو سهمیه کسب شده المپیک در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری تکواندو پلاس گفت: کسب دو سهمیه از طریق رنکینگ سیستم عملکرد بدی نیست اما با توجه به پتانسیل تکواندو ایران ما نیز می‌توانیم در دوره‌های بعدی همانند کشورهای کره‌جنوبی، روسیه و … ۳ یا ۴ سهمیه را از این طریق بدست آوریم. انشاءلله بتوانیم در گرنداسلم سهمیه سوم را نیز کسب کنیم اما از همه اینها مهمتر گرفتن نتیجه و مدال آوری در المپیک است.

وی در خصوص شانس سجاد مردانی در مسابقات گرنداسلم گفت: سجاد کار سختی در پیش دارد اما کسب سهمیه المیپک او دور از دسترس نیست چراکه کاپیتان تیم‌ملی در دوره‌های قبل این رقابت‌ها موفق به کسب مدال طلا و برنز شده است. در این مسابقات برنده میدان کسی است که تعداد راندهای بیشتری را با پیروزی پشت سر گذاشته باشد و با توجه به تجربه‌ای که سجاد در اختیار دارد با این سیستم خیلی خوب می‌تواند کار کند. امیدوارم با لطف خدا، کمک سرمربی و تلاش خود بتواند سهمیه سوم را بدست آورد.

نصرآزادانی در ادامه توضیح داد: اینکه بگوییم تکواندوکاران هیچ نقطه ضعفی ندارند غیرحرفه‌ای است چراکه تمام بازیکنان دنیا دچار نقاط ضعف و قوت هستند. بعد از بازگشت بازیکنان از هر رویداد، کادر فنی عملکرد بازیکنان را آنالیز می‌کنند، روی نمودار می‌آورند و مشکلات را برطرف می‌کنند. بازیکنان باتجربه و حرفه‌ای باید بدانند کامل نیستند ونقطه ضعف‌های خود را بپذیرند؛ اگر با این تفکر پیش بروند هر روز بهتر می‌شوند و این مسیر برای رسیدن به سهمیه المپیک وکسب مدال در این میدان بزرگ باید طی شود.

نصرآزادانی ادامه داد: استاد عسکری مربی بزرگ و کاربلدی هستند و در این مدت بچه‌ها را به خوبی مدیریت کردند. مهمترین نکته آمادگی روحی و روانی بازیکنان در مسیر رسیدن به مدال المپیک است و به نظر من برای بدست آوردن مدال فقط توان تکنیکی و تاکتیکی بالا کافی نیست.

وی در خصوص فرصت دادن به استعدادهای جوان گفت: در وزن ۸۰- کیلوگرم دو بازیکن نوجوان در رنک زیر ۲۰ داشتیم اما در گرندپری‌ها شرکت نکردند و اکنون در رنکینگ سقوط کردند؛ به نظرم با وجود شرایط مالی سخت می‌بایست روی این دو تکواندوکار سرمایه گذاری می‌شد چراکه ما واقعا در وزن ۸۰- کیلوگرم جای خالی حس می‌کنیم.

قهرمان جهان در پایان گفت: برای بازیکنان آرزوی موفقیت دارم و امیدوارم بتوانیم با سه سهمیه مردان و دو سهمیه زنان در المپیک ۲۰۲۰ حضور پیدا کنیم و خوشرنگ‌ترین مدال‌ها را کسب نماییم.

پایگاه خبری تکواندو پلاس | ::دنیای تکواندو :: خبر :: تحلیل :: گزارش::