شما اینجا هستید

اخبار برتر » مردانی حریفان خود را شناخت | چین نخستین حریف سجاد

Rate this post

به گزارش پایگاه خبری تکواندو پلاس و به نقل از سایت فدراسیون تکواندو، سومین دوره مسابقات گرند اسلم انفرادی از روز گذشته (چهارشنبه – ۲۷ آذرماه) در “ووشی” چین آغاز و به مدت ۳ روز ادامه دارد.

سجاد مردانی تکواندوکار سنگین وزن کشورمان به منظور کسب سومین سهمیه تکواندو در المپیک ۲۰۲۰ و همچنین سینا بهرامی، کوثر اساسه و یلدا ولی نژاد نیز که به صورت شخصی برای حضور در این رویداد اقدام کرده اند، نمایندگان ایران هستند.

یک سهمیه المپیک توکیو ۲۰۲۰ به نفرات اول اوزان المپیکی با در نظر گرفتن جمع امتیازات آنها در مسابقات گرنداِسلم تا ژانویه ۲۰۲۰ اهدا خواهد شد که سجاد مردانی تا پایان ماه نوامبر ۲۰۱۹ با کسب ۹۳۰ امتیاز در رده دوم سنگین وزن های جهان قرار دارد و حالا تا کسب سهمیه المپیک یک گام فاصله دارد. “کیو دون” از کره جنوبی با ۹۵۰ امتیاز صدرنشین است و مهم ترین رقیب او محسوب می شود.

مبارزات اوزان ۴۹- و ۵۷- کیلوگرم زنان و ۸۰+ کیلوگرم مردان نیز  از ساعت ۴ تا ۸:۳۰ و ۹:۳۰ تا ۱۴:۳۰ فردا (پنجشنبه – ۲۸ آذرماه) پیگیری می شود که در این روز سجاد مردانی برای قطعی کردن سهمیه المپیک ۲۰۲۰ به میدان می‌رود و کوثر اساسه نیز دیگر نماینده کشورمان است که به صورت شخصی در این مسابقات حضور پیدا کرد.

قرعه کشی رقابت های روز دوم مسابقات انفرادی گرنداسلم دقایقی پیش انجام شد و سجاد حریفان خود را شناخت.

سجاد پس از یک دور استراحت در نخستین مبارزه به مصاف برنده دیدار دو نماینده چین می‌رود؛ ژیائوکسینگ سانگ” برنز قهرمانی جهان ۲۰۱۹ و برنز گرند اسلم دوره قبل را در کارنامه دارد و “جیان تیان” نیز تاکنون نقره قهرمانی ارتش های جهان ۲۰۱۸ و برنز بازی های المپیک نظامیان ۲۰۱۹ را کسب کرده است.

نماینده سنگین وزن تکواندو کشورمان در ادامه و در مرحله نیمه نهایی باید با یکی از تکواندوکاران “رادیک ایسائف” از آذربایجان، “ژینبو ژائو” از چین، “لیو” از چین و “ماهاما چو” از انگلیس مبارزه کند.

این نفرات با هدایت فریبرز عسکری و مهرو کمرانی به عنوان سرمربیان در این رقابت ها حضور پیدا کرده اند.

پایگاه خبری تکواندو پلاس | ::دنیای تکواندو :: خبر :: تحلیل :: گزارش::