شما اینجا هستید

اخبار برتر » دامغانی نژاد: بعضی چیزها از پیروز شدن مهم تر است | تخریب بازیکن حریف با الفاظ نامناسب چه توجیهی دارد؟

Rate this post

به گزارش پایگاه خبری تکواندو پلاس، مبارزه وزن هشتم دیدار اسپریچو و فتح صدر البرز در حالی بین شهربانو دامغانی نژاد و زهرا پوراسماعیل برگزار شد که پیروزی ۲۲ بر ۱۱ زهرا پور اسماعیل برتری فتح صدر در این بازی را تثبیت کرد و برد ۶ بر ۲ را به صدرنشین هدیه داد.

با این حال، اعتراضات به داوری همچنان ادامه دارد. پس از اکرم خدابنده که مبارزه اش را به ملیکا میرحسینی ور وزن هفتم باخت و آن را ناشی از قضاوت ناعادلانه دانست، نوبت به شهربانو دامغانی نژاد رسید که لب به انتقاد از داور باز کند البته با این تفاوت که شهربانو نسبت به رفتاری که با او شده نیز سخت گلایه مند است.

شهربانو دامغانی نژاد در گفتگو با “آی دبلیو اسپورتس” اظهار کرد: وضعیت داوری اسف ناک بود. ۸ بار در جریان بازی به من اخطار دادند که یکی از دیگری، بی دلیل تر بود. امتیازات من را پاک کردند و چون کارت ما سوخته نمی‌توانستیم اعتراض کنیم و امتیاز را برگردانیم.

او گفت: حریفم من را هل می‌داد و من به زمین می‌خوردم و اخطار را به من می‌دادند. مگر چنین چیزی شدنی است؟ بعد از “گالیو” داور، او ضربه صورت به من زد و امتیازش ابطال نشد و اخطارش را دوباره به من دادند. در راند اول و دوم خوب پیش رفتم اما متاسفانه جریان بازی به این سمت رفت. چندین امتیاز با اخطار بی مورد از دست دادم و ۴ امتیاز “تی چاگی” من پاک شد.

بازیکن اسپریچو همچنین ادامه داد: به خودم شکی ندارم و اگر داوری عادلانه بود می‌توانستم پیروز شوم.من به سرداور شکایت کردم و فیلم را بازبینی کردند و گفتند که در چند نوبت حق با من بوده. اما وقتی کار از کار گذشته، دیگر چه فرقی می‌کند.

دامغانی نژاد با انتقاد از تیم فتح صدر البرز گفت: من از کادر تیم فتح صدر البرز توقع بیشتری داشتم. وقتی ۲ بازیکن در زمین مبارزه می‌کنند نباید از بیرون زمین، حرفی شنیده شود که در شان هیچکدام از ما نیست. توهین به بازیکن حریف در کجای فرهنگ ورزش جا دارد؟ تخریب روحیه بازیکن حریف با الفاظ نامناسب چه توجیهی دارد؟ همه چیز مشخص است و من برای آنها دست زدم.

انتقادات شهربانو متوجه زهرا پوراسماعیل نیز شد. مبارز اسپریچو می‌گوید زهرا پور اسماعیل در زمان مسابقه از الفاظ نامناسبی استفاده کرده : “او از واژه‌های خوبی استفاده نمی‌کرد. نمی دانم داور می‌شنید یا نه. اما واکنشی وجود نداشت. به نظرم، سایر سنگین وزن‌ها هم بتوانند در مورد رفتار او صحبت کنند. بعضی چیزها از پیروز شدن مهم‌تر است. پیروزی و شکست فردا فراموش می‌شوند اما رفتارها به این سادگی از ذهن خارج نمی‌شوند.”

دامغانی نژاد عنوان کرد: برای مثال من با زینب اسماعیلی بازی کرده‌ام. نه وقتی که از او پیش می‌افتید و نه زمانی که او برنده است، رفتار غیر ورزشی از او نمی‌بینید. اما اینکه رقبای ما می‌خواهند با کلمات پیروز شوند منصفانه نیست. در بازی‌های بین المللی که این روش برای پیروزی کاربرد ندارد. به نظرم تنها نتیجه اش این است که حس بدی نسبت به هم پیدا می‌کنیم. پیروزی به هر قیمتی، ارزشی ندارد.

پایگاه خبری تکواندو پلاس | ::دنیای تکواندو :: خبر :: تحلیل :: گزارش::