شما اینجا هستید

اخبار برتر » سجاد مردانی چگونه المپیک را از دست داد؟

Rate this post

به گزارش پایگاه خبری تکواندو پلاس به نقل از “ورزش سه”، در این روزها گمانه زنی های زیادی در خصوص اما و اگرهای ناکامی حضور سجاد در توکیو مطرح میشود. از فاصله امتیازی کم تا نفر ششم رنکینگ گرفته تا دستکاری سیستم های داوری گرنداسلم به نفع چینی ها.

سجاد در آخرین رنکینگ با فاصله تقریبا ۱۰ امتیازی با نفر ششم و ۱۵ امتیازی با نفر پنجم، در رتبه هفتم ایستاد تا امیدش به گرند اسلم باشد. اما در چین هم، سجاد سرحال و آماده نبود و در مبارزه اول تسلیم حریف شد. 


بررسی های آماری درباره عملکرد سجاد نشان می دهد که او در سال ۲۰۱۹ مجموعا در ۱۱ رویداد مختلف شرکت کرده است. تقریبا هر ماه یک رویداد. سجاد در این سال مجموعا ۱۴۲/۳۷ امتیاز کسب (آرمین هادی پور و میرهاشم حسینی ۱۷۱ امتیاز کسب کردند)و موفق شد ۴۳/۲ امتیاز از تورنمنت های G1 و G2 کسب کند که ۲۰ امتیاز آن متعلق به پرزیدنت کاپ کیش بود و در مجموع ۴۰ امتیاز ممکن تورنمنت ها حساب نمی شد.


به استثنای پرزیدنت کاپ، سجاد در ۴ تورنمنت، ۴ گرند پری، یک قهرمانی جهان و یک گرند اسلم شرکت کرد. ترافیک مسابقات سجاد بیشتر بر ۶ ماهه دوم سال متمرکز بود هرچند او می توانست در برخی رویدادها بهتر عمل کند تا الان افسوس گذشته را نخورد. 

مردانی از مجموع ۴۰ امتیاز ممکن تورنمنت‌ها ۲۳/۲ امتیاز را کسب کرد و البته بخاطر شرایط خاصش نتوانست در دو تورنمنت  G2 یونیورسیاد دانشجویان و سیزم شرکت کند. 


سجاد چند رویداد مهم سال ۲۰۱۹ را شرکت نکرد از آن جمله می توان به جام باشگاه های آسیا در کیش اشاره کرد که ۱۰ امتیاز داشت. او در مهمترین رویداد سال (قهرمانی جهان) با گرید ۱۲، موفق نبود و در مرحله یک هشتم حذف شد، که اگر به جمع ۸ نفر راه پیدا می کرد الان افسوس توکیو را در دل نداشت و یا اگر در مبارزه اول گرندپری صوفیه نمی باخت، وضعیتش بهتر از این بود. 

آمارها نشان می دهند علی رغم مشکلات اقتصادی، اولویت اصلی فدراسیون حمایت از برنامه های کادرفنی تیم های ملی بوده است. مجموعه مدیریتی تکواندو در این ماراتن ۴ ساله کنار عسکری و شاگردانش به خوبی ایفای نقش کرده و اگر اتفاقات خاص و برخی آسیب دیدگیهای سجاد نبود، هم اکنون او نیز سهمیه اش قطعی شده بود. 

به هرحال المپیک برای مردانی دست نیافتنی شد اما کاپیتان تیم ملی تکواندو می تواند با کسب مدال طلای مسابقات قهرمانی آسیا که اسفند ماه برگزار میشود، سال ۹۸ را با خاطره خوب به پایان برساند.

پایگاه خبری تکواندو پلاس | ::دنیای تکواندو :: خبر :: تحلیل :: گزارش::