شما اینجا هستید

اخبار برتر » کریمی: حواشی منچستر سهمیه سوم را از ما گرفت

Rate this post

به گزارش پایگاه خبری تکواندو پلاس، مرتضی کریمی در گفتگو با خبرنگار آنا درباره تعداد سهمیه تکواندوی ایران در المپیک توکیو گفت: متأسفانه سومین سهمیه ایران از دست رفت و همه جامعه تکواندو از این موضوع ناراحت هستند. مردانی زحمت زیادی کشید و در مسابقات جایزه بزرگ هم تنها با اختلاف چهار امتیاز از کسب سهمیه بازماند. در رقابت‌های گرنداسلم با وجود اینکه همه امیدوار بودیم او بتواند به سهمیه برسد اما این اتفاق نیفتاد.

وی گفت: من فکر می‌کنم ناکامی در کسب سهمیه به عملکرد او قبل از رقابت‌های جایزه بزرگ برمی‌گردد. او با چند اختلاف امتیاز شانس کسب سهمیه را در جایزه بزرگ از دست داد. شاید اگر شرایط اقتصادی بهتر بود و حواشی‌ای که در منچستر برای تکواندوی ایران به وجود آمد، اتفاق نمی‌افتاد قطعاً ما سهمیه سوم را هم به دست می‌آوردیم.

مربی تکواندو اظهار کرد: با این حال او خیلی تلاش کرد و زحمت زیادی هم کشید. امیدواریم دیگر تکواندوکاران ما که موفق به کسب سهمیه شدند بتواند با روش جدید، تمرینات بهتر و برطرف کردن نقاط ضعف در المپیک موفق شوند.

وی افزود: وضعیت تکواندو در حال حاضر مانند دانش‌آموزی است که دوران تحصیل را به پایان رسانده و حالا باید در کنکور موفق شود. به طور حتم اگر دیدش تغییر نکند نمی‌تواند قبولی کسب کند. تکواندو هم همین شرایط را دارد اگر ملی‌پوشان به دنبال نتیجه در المپیک هستند باید نگرش و دیدگاه‌ و نوع تمرینات خود را تغییر بدهند. وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک هم باید فضا را المپیکی کنند تا بتواند شاهد یک عملکرد قابل قبول  از ورزشکاران در المپیک باشیم.

به گزارش آنا، بدون شک تعداد سهمیه‌ها در میدان المپیک تضمین‌کننده موفقیت نیست. در المپیک ریو تکواندوی ایران با ۳ سهمیه از کسب مدال بازماند در حالی که در دوره‌های گذشته تعداد سهمیه‌های کم در میدان المپیک موفق به کسب مدال شده‌اند. آرمین هادی‌پور و میرهاشم حسینی برای رسیدن به سهمیه المپیک، راه سخت و طولانی طی کردند و بدون شک از حالا به بعد باید چندین برابر گذشته تلاش کنند تا رسیدن به مدال المپیک که آرزوی هر ورزشکاری است محقق کنند. هر چند که در این راه نیاز به حمایت دارند و باید فدراسیون تکواندو بیشتر از گذشته به این ۲ تکواندوکار المپیکی توجه کند.

پایگاه خبری تکواندو پلاس | ::دنیای تکواندو :: خبر :: تحلیل :: گزارش::