شما اینجا هستید

اخبار برتر » زوار: ملی‌پوشان کشورمان شرایط سختی را پشت سر گذاشتند|قدردان تلاش‌های کاپیتان تیم‌ملی تکواندو هستیم

Rate this post

محمدرضا زوار کارشناس تکواندو در گفتگو اختصاصی با خبرنگار پایگاه خبری تکواندو پلاس در خصوص کسب دو سهمیه المپیک گفت: در این ماراتن چند ساله کسب سهمیه المپیک، ملی‌پوشان کشورمان شرایط سختی را پشت سر گذاشتند و با تمام این مشکلات، تیم‌ملی توسط آرمین هادی‌پور و میرهاشم حسینی با کسب دو سهمیه شادی را برای مردم ایران به ارمغان آوردند.

وی افزود: با توجه به مشکلات اقتصادی و کارشکنی‌هایی که در زمان اعزام به رقابت‌های جهانی منچستر اتفاق افتاد شرایط خیلی سخت‌تر بود و همچنین مسابقات گرندپری که برای کسب امتیازات المپیکی باید پشت سر بگذارند باعث مستهلک شدن و آسیب دیدگی بازیکنان شد.

وی در ادامه تصریح کرد: متاسفانه سجاد مردانی با وجود آسیب دیدگی‌ها و تلاش مضاعفی که داشت تنها با اختلاف ۴ امتیاز از کسب سهمیه جا ماند و در المپیک ۲۰۲۰ حضور ندارد. سجاد برای تکواندو کشورمان مدال‌های خوش رنگ بسیاری کسب کرده و همیشه جایگاه قهرمانی خودش را حفظ می‌کند. قدردان تلاش‌های کاپیتان تیم‌ملی تکواندو هستیم و امیدواریم شاهد موفقیت‌های بیشتر او باشیم.

زوار توضیح داد: هر تیم یا بازیکنی نقاط قوت و ضعفی دارد. به استاد عسکری و همکارانش که در این ماراتن دشوار کسب سهمیه عملکرد خوبی داشتند، تبریک می‌گویم و امیدوارم با کسب دو مدال خوشرنگ زحماتی که تمام مجموعه فدراسیون و کادر فنی کشیدند، جبران شود.

وی ادامه داد: همگی تلاش کردند شرایطی را فراهم کنند تا هوگوپوشان با وجود سنگینی مسابقات، آسیب دیدگی، کاهش وزن و بی مهری‌هایی که گریبان گیر فدراسیون بوده بتوانند سهمیه کسب کنند اما باید در ادامه تلاش بیشتری داشته باشند.

این کارشناس تکواندو افزود: امیدوارم در این مدت زمان باقی مانده تا المپیک از بازیکنان حمایت شود و با توجه ویژه نقاط ضعف آنها رفع گردد و نقاط مثبت تقویت بشوند تا بهترین نتیجه را کسب کنیم. البته در المپیک هیچ چیزی نمی‌تواند نتیجه را از قبل تعیین کند؛ در حال حاضر همه بازیکنان از برترین‌های دنیا هستند و نمی‌توانیم بگوییم بر یکدیگر برتری دارند. در المپیک اراده و همت بازیکنان کسب مدال خوشرنگ طلا را به همراه دارد.

وی تصریح کرد: برای ورزش بانوان نیز آرزوی موفقیت دارم و امیدوارم در مسابقات کسب سهمیه قاره‌ای دختران ایرانی بتوانند جواز کنند حضور در المپیک ۲۰۲۰ را بدست آورند.

زوار گفت: طی این سال‌ها اعضای کادر فنی نشان دادند کارشان را خیلی خوب بلد هستند اما باید از این به بعد روی نقاط ضعف کار کنند تا به آمادگی کافی برسند.

وی در پایان گفت: برترین های دنیا از لحاظ توان جسمی، فنی، تکنیکی و روانی به المپیک راه پیدا می‌کنند. هوگوپوشان ما با شرکت در بیش از ۱۰ مسابقه رسمی برای کسب سهمیه تلاش کردند که این امر، کار بسیار طاقت فرسایی است اما آنها توانستند این موانع را پشت سر بگذارند. حتما در المپیک هم کارشان را به خوبی انجام می‌دهند و در تاریخ المپیک کشور‌ نام خود را ثبت خواهند کرد.

پایگاه خبری تکواندو پلاس | ::دنیای تکواندو :: خبر :: تحلیل :: گزارش::