شما اینجا هستید

اخبار برتر » قهرمان دور رفت لیگ برتر تکواندو معرفی می‌شود | شانس سه تیم برای رسیدن به قهرمانی نیم فصل

Rate this post

به گزارش پایگاه خبری تکواندو پلاس، در اولین روزهای فصل زمستان لیگ برتر تکواندو به نیمه راه رسیده و تکلیف قهرمان مسابقات دور رفت با برگزاری هفته هشتم و نهم در دومین روز دی ماه مشخص می‌شود.

رقابت‌های لیگ برتر تکواندو در حالی به نیمه راه رسیده که دو تیم صدرنشین یعنی لوازم خانگی کن و شهرداری ورامین برای رسیدن به عنوان قهرمانی در دور رفت رقابت نزدیکی را با هم دارند.

این دو تیم رده‌های اول و دوم جدول را به خود اختصاص دادند و شانس‌های اول رسیدن به عنوان قهرمانی هستند. البته مدعیان قهرمانی امسال یک مربع قدرت را به وجود آوردند که هر چهار تیم هم در دور رفت شانس رسیدن به عنوان قهرمانی را دارند.

تیم‌های لوازم خانگی کن و شهرداری ورامین با ۱۶ امتیاز دو تیم بالانشین جدول هستند و فقط تیم لوازم خانگی به دلیل تفاضل بهتر در صدر ایستاده اما بعد از این دو تیم هم تیم‌های پاس قوامین و دانشگاه آزاد حضور دارند که با توجه به برنامه‌ مسابقات هفته هشتم و نهم هر چهار تیم شانس رسیدن به عنوان قهرمانی را دارند

سه تیم از این چهار تیم در مسابقات این هفته باید با هم روبرو شوند و طبیعتا امکان جابه‌جایی تیم‌های صدرنشین هم وجود دارد. حداقل سه تیم از چهار تیم بالای جدول این شانس را دارند که با ثبت نتایج هفته هشتم و نهم به عنوان قهرمانی نیم فصل برسند.

رقابت‌های هفته هشتم و نهم از دور رفت هجدهمین دوره مسابقات لیگ برتر جوانان و بزرگسالان مردان «جام خلیج فارس» یادواره شهید عبدالکریم کجبافی با حضور ۹ تیم فردا در فدراسیون تکواندو برگزار می شود که در اولین دیدار هفته هشتم، تیم لوازم خانگی کن صدرنشین به مصاف شهرداری ورامین می‌رود که در رده دوم قرار دارد.

لوازم خانگی کن در هفته‌های هشتم و نهم دو مسابقه سخت را پیش رو دارد که این مسابقه یکی از رقابت‌های تعیین کننده این هفته است و برتری هر کدام از این تیم‌ها می‌تواند معادلات جدول را به هم بزند. اگر لوازم خانگی کن بتواند در مصاف با تیم شهرداری ورامین به برتری برسد تقریبا قهرمانی خود را در نیم فصل قطعی می‌کند اما اگر شکست بخورد معلوم نیست که جایگاهش در لیگ تا چه اندازه تغییر می‌کند. این تیم یک مسابقه سخت را هم در هفته نهم مقابل دانشگاه آزاد دارد که همین شرایط را در این هفته برای این تیم سخت کرده اما با این‌حال لوازم خانگی کن مدعی درجه یک قهرمانی است.

در ادامه مسابقات هفته هشتم یک دیدار مهم دیگر برگزار می‌شود و تیم دانشگاه آزاد اسلامی که رده چهارم را به خود اختصاص داده با پاس قوامین رده سومی مبارزه می‌کند. یعنی این‌که تیم دانشگاه آزاد دو مسابقه دشوار را باید برگزار کند، ابتدا با پاس قوامین و بعد هم در مصاف لوازم خانگی کن که برتری در این دو مسابقه برای این تیم می‌تواند خیلی حیاتی باشد. کسب پیروزی در این دو مسابقه از اهمیت زیادی برخوردار است و می‌تواند به تیم دانشگاه آزاد حتی برای رسیدن به صدر هم کمک کند. دانشگاه آزاد در هفته نهم باید به مصاف لوازم خانگی کن برود و به همین دلیل برتری این تیم در دو مسابقه هفته هشتم و نهم و شکست لوازم خانگی مقابل شهرداری ورامین ممکن است دانشگاه آزاد را به صدر برساند.

همین وضعیت برای تیم شهرداری ورامین هم وجود دارد. این تیم بعد از رویارویی با تیم لوازم خانگی کن در هفته هشتم، در هفته نهم به مصاف فرمانیه می‌رود که پیروزی در این دو مسابقه و البته شکست احتمالی لوازم خانگی کن مقابل دانشگاه آزاد، می‌تواند این تیم را به عنوان قهرمانی در نیم فصل برساند.

در ادامه مسابقات هفته هشتم هوگوپوشان صنعت مس کرمان برابر تکواندوکاران فرمانیه صف آرایی می‌کنند و آخرین مبارزه هفته نیز میان تیم‌های کانون تکواندوکاران مهاجر و باشگاه یزدان پیگیری می‌شود. شرکت پالایش نفت آبادان در این هفته استراحت دارد.

اولین دیدار هفته نهم میان تیم‌های لوازم خانگی کن و دانشگاه آزاد اسلامی پیگیری می‌شود؛ سپس شهرداری ورامین برابر فرمانیه قرار می‌گیرد. در سومین پیکار این هفته تیم‌ پاس قوامین به مصاف تیم شرکت پالایش نفت آبادان می‌رود و آخرین مبارزه میان تیم‌های صنعت مس کرمان و یزدان انجام می‌شود. هوگوپوشان کانون تکواندوکاران مهاجر نیز در این هفته استراحت دارند.

با پایان رقابت های هفته هفتم، تیم لوازم خانگی کن با کسب ۱۶ امتیاز و تفاضل ۲۸ توانست در رده نخست جدول رده بندی قرار بگیرد، هوگوپوشان شهرداری ورامین با ۱۶ امتیاز و تفاضل ۲۰ جایگاه دومی را کسب کردند و پاس با ۱۳ امتیاز رده سومی را به خود اختصاص داد.

پایگاه خبری تکواندو پلاس | ::دنیای تکواندو :: خبر :: تحلیل :: گزارش::