شما اینجا هستید

اخبار برتر » زینب اسماعیلی: قرار نیست به خانه برگردم

Rate this post

به گزارش پایگاه خبری تکواندو پلاس و به نقل از آی دبلیو اسپورتس؛اردوی تیم ملی تکواندو برای حضور در مسابقات قهرمانی آسیا در حالی آغاز شده که در وزن هشتم، زهرا پوراسماعیل و زینب اسماعیلی تکواندوکاران آماده و قبراق این وزن هستند.

هر ۲ تکواندوکار جوان در هفته‌های گذشته این آمادگی را هم در مسابقات انتخابی و هم لیگ ثابت کرده‌اند. در این میان، زینب اسماعیلی چهره ویژه ای است که این بار عزمی جدی برای انجام مهم‌ترین اتفاق زندگی ورزشی اش تا به امروز، دارد.

تکواندوکار ۱۹ ساله پس از ۷ سال حضور در عرصه تکواندو به تدریج باتجربه‌تر می‌شود. زینب در مورد شانس پیش رویش می‌گوید: وقتی وارد دنیای حرفه‌ای تکواندو شدم متوجه شدم که نفراتی که پیش روی من هستند که به اندازه تمام دوران تکواندوی من ملی پوش و در سطح بین المللی مطرح بوده‌اند. خوشبختانه امروز هم قدم همان‌ها هستم. منتظرم تا فرصتی برای افتخار آفرینی به دست بیاورم.

زینب اسماعیلی ۲ سال پیش فنی‌ترین بازیکن لیگ شد. سال گذشته که به صورت آزاد در مسابقات جام ریاست در کیش شرکت کرده بود مدال برنز کسب کرد و سهمیه مسابقات آسیایی را به دست آورد. حالا او بخشی از برنامه امیدوارانه ای است که آغاز شده است.

او در این خصوص می‌گوید: نسبت به این اردو خوشبین هستم اما می دانم که این اردو باید با اردوهای قبلی من کاملاً متفاوت باشد. نیاز دارم که تغییراتی روی خودم اعمال کنم و اگر قرار باشد که پس از چند هفته به خانه برگردم، این هدر دادن هزینه است. اگر کسی وارد اردوی ملی می‌شود باید جاه طلبی کسب مدال داشته باشد و با چنگ و دندان از پرچم کشورش دفاع کند. باید دست به دست هم دهیم تا افتخار آفرین شویم.

آیا زینب به اندازه کافی آماده هست؟ نتایج اخیر او این را تایید می‌کند ضمن اینکه او تاکید کرده از نظر روانی نیز ذهنی آماده تمرین سنگین، رقابت سخت و مبارزه‌ای با تمام توان است.

زینب یکی از نقاط قوت تیمش در لیگ است. او در تیم لوازم خانگی کن نمایش خوبی داشته و در این خصوص می گوید: ” پیروزی و شکست در لیگ الزاماً به معنای این نیست که یک تکواندوکار در اوج یا در ضعف است. به هر حال، پیروزی و شکست همیشه با ماست. هدف ما در لیگ، تلاش برای تیم است و هدف بزرگ‌تر، کسب تجربه بیشتر برای میادین بزرگ آینده. گاهی از حواشی یا مشکل داوری حرف می‌زنند. من ترجیح می‌دهم از احترام صحبت کنم.”

پایگاه خبری تکواندو پلاس | ::دنیای تکواندو :: خبر :: تحلیل :: گزارش::