شما اینجا هستید

اخبار برتر » سلطانی: بچه‌های پاس پتانسیل موفقیت دارند | شرایط کسب سهمیه المپیک سخت و پیچیده بود

Rate this post

به گزارش پایگاه خبری تکواندو پلاس، مرتضی سلطانی در گفت‌و‌گو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، در خصوص تساوی مقابل دانشگاه آزاد در هفته هشتم لیگ برتر تکواندو اظهار داشت: واقعا دیدار مقابل دانشگاه آزاد حساس و نفس‌گیر بود. در این دیدار چند سال از عمر من کم شد و واقعا پیر شدم. در این مسابقه ابتدا ۴ بر صفر عقب افتادیم و در ادامه موفق به کسب تساوی شدیم، اما واقعا در این دیدار می‌توانستیم برنده باشیم. شکسته شدن انگشت دست عرفان حیدری و باخت بازیکن «وزنِ یک» ما که روی پیروزی او حساب کرده بودیم باعث شد معادلات ما به هم بخورد.

وی در خصوص کسب جایگاه سوم در پایان نیم فصل لیگ برتر تکواندو گفت: واقعا با دست خالی موفق به کسب این عنوان شدیم. مشکلات متعدد درون سازمانی داریم که نمی‌توانیم برخی از آنها را عنوان کنیم، اما با همه این مشکلات موفق به کسب این نتایج شدیم که باید بابت آن از همه بچه‌ها و اعضای کادرفنی تشکر کنم. هیچ کدام از اعضای تیم ما تا امروز یک ریال دریافتی نداشته‌اند و حتی از جیب خود خرج کردیم. باید از ملکی سرپرست تیم تشکر کنم که حمایت‌هایی در حد توان خود از تیم داشت. خدا را شاکر هستیم که با وجود مشکلات بالاتر از دانشگاه آزاد، مس کرمان و فرمانیه که تیم‌های خوب و متمولی هستند در رتبه سوم قرار داریم.

سرمربی تیم پاس تهران در خصوص اینکه در ابتدای فصل پیش‌بینی حضور در جایگاه سوم را داشته است، عنوان کرد: با قطعیت این جایگاه را پیش‌بینی نمی‌کردیم، اما خودمان را بین چهار تیم نخست می‌دانستیم. بچه‌های ما پتانسیل موفقیت دارند و امیدوارم در پایان فصل سکوی سومی خود را حفظ کنیم. از ابتدای مسابقات عنوان کردم که شهرداری ورامین با توجه به کادرفنی قوی و پتانسیل بالای بازیکنان قهرمان خواهد شد. این تیم در هفته پایانی نیز موفق به شکست تیم خوب کن شد.

سلطانی در خصوص انتقادات به سطح پایین مسابقات لیگ برتر تکواندو و فقر تکنیکی بازیکنان گفت: سطح لیگ ما خوب است، اما قبول دارم اکثر بازیکنان ما جسارت اجرای تکنیک‌های ریسکی، چرخشی و فیلیپینی را ندارند. باور کنید برخی بازیکنان ما حتی این تکنیک‌ها را بلد نیستند و برخی دیگر نیز شهامت اجرای آن را ندارند. در تمرینات ما امکان ندارد که مدت نیم ساعت از زمان تمرینات به اجرای تمرینات چرخشی اختصاص ندهیم، اما باز هم برخی بازیکنان در اجرای این تکنیک‌ها ضعیف هستند یا شهامت لازم را ندارند، اگر چه در سال جاری ضربات چرخشی بیشتر از گذشته شده است.

وی در خصوص کسب دو سهمیه المپیک توسط ملی‌پوشان تکواندو ایران تصریح کرد: اگر بخواهیم نسبت به دوره گذشته مقایسه کنیم ما پسرفت داشتیم، اما واقعا شرایط کسب سهمیه المپیک سخت و پیچیده بود. سجاد مردانی در فینال گرندپری در اوج آمادگی قرار داشت و جز بدشانسی موضوع دیگری در عدم کسب سهمیه او دخیل نبود؛ البته او در گرنداسلم واقعا دور از انتظار ظاهر شد. 

سلطانی گفت: امیدوارم با توجه به پتانسیل میرهاشم حسینی و آرمین هادی‌پور در المپیک عملکرد خوبی داشته باشیم. میرهاشم توانایی شکست تمامی رقبای خود را دارد و این را با شکست آنها ثابت کرده است. مطمئنم در المپیک اگر روز، روز بچه‌ها باشد با مدال بازخواهیم گشت و کمبود یک سهمیه را با مدال جبران خواهیم کرد. برای ما مهم کسب مدال است و با این اتفاق یک سهمیه از دست رفته جبران خواهد شد. 

پایگاه خبری تکواندو پلاس | ::دنیای تکواندو :: خبر :: تحلیل :: گزارش::