شما اینجا هستید

اخبار برتر » نصری‌نژاد: اعتراضات به داوری از عدم آگاهی به قوانین جدید است

Rate this post

حمید نصری نژاد داور بین المللی تکواندو کشورمان در گفتگو اختصاصی با خبرنگار پایگاه خبری تکواندو پلاس در خصوص قضاوت‌ها گفت: در حال حاضر وضعیت داوری ایران با توجه به تغییرات بوجود آمده در قوانین و سیستم های داوری نسبتا مناسب است.

وی ادامه داد: چند سالی است برای داوران بین المللی و در سطح کشور بخش آمادگی جسمانی را از شروط ورود به لیگ‌های مختلف قرار داده‌اند، از آنها آزمون گرفته می‌شود و اگر به خوبی آزمون را پشت سر بگذارند می‌توانند در مسابقات قضاوت کنند.

کارشناس داوری تکواندو گفت: داوران از نظر فنی و به روز بودن در سطح بالایی قرار دارند چراکه جدیدترین قوانین و قواعدی که از سوی فدراسیون جهانی یا فدراسیون تکواندو کمیته داوران در نظر گرفته می‌شود، به موقع به اطلاع داوران رسانده خواهد شد و آگاهی خودشان را نسبت به آن ارتقا می‌دهند.

نصری نژاد در خصوص آماده سازی داوران برای قضاوت توضیح داد: هرساله در ماه‌های اردیبهشت و خرداد کلاس‌های هماهنگی و دوره‌های به روز رسانی داوری از سوی فدراسیون برگزار می‌شود و داوران در آن حضور پیدا می‌کنند.  سطح فنی و آمادگی جسمانی آنها  مورد ارزیابی قرار می‌گیرد و سپس جواز قضاوت در مسابقات داخلی را کسب می‌کنند.

کارشناس داوری در مورد اعتراضات به داوری گفت: معمولا اعتراضات یا به دلیل عدم آگاهی مربیان از قوانین جدید است یا اختلاف نظرهایی که در دیدگاه‌ها نسبت به قضاوت وجود دارد. به طور کل داوران ایرانی جزء بهترین‌های جهان محسوب می‌شوند و در رویدادهای بسیاری معمولا بهترین داوران از نظر فنی شناخته می‌شوند.

پایگاه خبری تکواندو پلاس | ::دنیای تکواندو :: خبر :: تحلیل :: گزارش::