شما اینجا هستید

اخبار برتر » رویارویی مدعیان قهرمانی با آینده سازان تکواندو در لیگ برتر|ششمین قهرمانی ورامینی ها در راه است؟

Rate this post

به گزارش پایگاه خبری تکواندو پلاس، لیگ برتر تکواندو به نیمه راه رسید؛ لیگی که با توجه به برنامه‌های فشرده تیم ملی تکواندو به ناچار با غیبت برخی از ستاره‌ها راه خود را پیش برد.

شاید بتوان لیگ تکواندو را به دو قسمت تقسیم کرد. یک سو تیم‌های مدعی قهرمانی هستند که از مدعیان سنتی قهرمانی و همچنین تیم‌هایی با حامیان مالی خوب که به دنبال رسیدن به عنوان قهرمانی هستند، تشکیل شده است. تیم‌های لوازم خانگی، دانشگاه آزاد و شهرداری ورامین از جمله این تیم‌ها هستند. در سوی دیگر تیم‌هایی هستند که با سرمایه گذاری اندک اما با اتکا به نفرات جوان به مسابقات آمدند که در این بخش هم می‌توان پاس قوامین، صنعت مس کرمان و چند تیم دیگر را قرار داد. 

شاید لیگ برتر تکواندو از معدود لیگ‌های ورزشی ایران باشد که تا این اندازه در راستای اهداف تیم ملی حرکت می‌کند.

شهرداری ورامین؛ به دنبال ششمین قهرمانی

تیم شهرداری ورامین با هدایت پیام خانلرخانی و جذب ستاره‌های مطرح و جوان تکواندو به دنبال رسیدن به ششمین عنوان قهرمانی در لیگ برتر است. این تیم تا کنون پنج کاپ قهرمانی را بالای سر برده و حال به دنبال ششمین جام است. اگر چه تیم شهرداری ورامین دو رقیب جدی دانشگاه آزاد و لوازم خانگی کن را در پیش‌رو دارد و توانسته در مرحله رفت به خوبی رقبای خود را پشت سر بگذارد.

سروش احمدی، محمد حسن پلنگ افکن، میرهاشم حسینی و سعید رجبی از جمله نفرات نامدار تیم شهرداری ورامین هستند که به همراه دیگر تکواندوکاران جوانان اما با استعداد می‌توانند به قهرمان شدن هر تیمی کمک کننند. حضور این نفرات کمک می‌کند تا شهرداری ورامین با استفاده از مربی توانمندی همچون پیام خانلرخانی از عهده هر تیمی بر بیاید.شاگردان خانلرخانی نیمی از راه قهرمانی را طی کردند و حالا باید برای نیمی دیگر گام‌های خود را محکم بردارند.

لوازم خانگی کن؛ بازگشت سونامی

تیم لوازم خانگی کن از جمله تیم‌های خصوصی حاضر در لیگ برتر تکواندو است که این تیم هم با استفاده از برخی نفرات ملی پوش و همچنین داشتن ستاره‌هایی همچون امیر محمد بخشی و فرزان عاشورزاده به دنبال رسیدن به عنوان قهرمانی است. کن تا هفته‌های پایانی هم در صدر جدول دور رفت قرار داشت اما شکست در هفته پایانی مقابل شهرداری ورامین باعث شد تا این تیم از صدر جدول سقوط کند و به عنوان نایب قهرمانی نیم فصل مسابقات بنده کند.

لوازم خانگی کن از کادر فنی قوی برخوردار است و شاید هم نقطه قوت این تیم همین بخش است. سرمربی این تیم محمد رضا زوار و مدیر فنی هم مرتضی کریمی است که اتکا به دانش زوار و تجربه بالای کریمی باعث شده این تیم در نیم فصل اول با قدرت کار کند.

پاس قوامین؛ حضور با تکیه بر جوانان گمنام

یکی دیگر از تیم‌های حاضر در لیگ برتر تکواندو پاس قوامین است. پاس سال‌هاست که در ورزش ایران دیگر نام و نشانی ندارد و مهمترین فعالیت این تیم که در عرصه فوتبال بود به طور کل از بین رفته اما با این‌حال این تیم در تکواندو تیم داری می‌کند و اتفاقا امسال توانسته نتایج خوبی را کسب کند. کادر فنی این تیم را مربیان سازنده تشکیل دادند تا این تیم در خدمت‌ترین تیم لیگ برتر تکواندو باشد.

پاس قوامین امسال با وجودی‌که نفرات مطرح آن چنانی هم در اختیار ندارد اما توانسته در جمع مدعیان قرار بگیرد و در پایان دور رفت در رده سوم قرار گرفت و حالا از تیم مدعی قهرمانی یعنی تیم دانشگاه آزاد هم عملکرد بهتری داشته و با کمترین هزینه توانسته بهترین نتیجه را کسب کند.

مس کرمان؛ در خدمت تکواندو

نام مس کرمان علاوه بر فعالیت این کارخانه بزرگ و این‌که یکی از قطب‌های صنعتی کشور است به خاطر فعالیت تیم فوتبال مس کرمان بر سر زبان‌ها افتاد. تیمی که حتی توانست به جام باشگاه‌های آسیا هم راه یابد اما حالا این بار قرار است نام مس کرمان به واسطه فعالیت این کارخانه در لیگ برتر بر سر زبان‌ها بیافتد. مس کرمان در لیگ برتر با استفاده از برخی نفرات جوان و جویای نام وارد لیگ برتر شده و برخلاف انتظارها این تیم نتایج خوبی را هم کسب کرد و در پایان این مسابقات در بین چهار تیم برتر لیگ برتر تکواندو قرار گرفت.

سرمایه‌گذاری تیم‌های جوانی همچون مس کرمان نقش مهمی در رشد و بالندگی تکواندو دارد و حتما کمک می‌کند که نفرات جوان این فرصت را پیدا کنند که مراحل رشد و پویایی خود را با حضور در این تیم و تجربه حضور در لیگ برتر به دست می‌آورد. تیم‌هایی نظیر صنعت مس کمک بزرگی به تکواندو می‌کنند و حتما در آینده تکواندو ثمرات حضور تیم‌هایی نظر صنعت مس را خواهد دید.

دانشگاه آزاد و سقوط آزاد

تیم تکواندوی دانشگاه آزاد که سال گذشته در این مسابقات به عنوان نایب قهرمانی رسید امسال در شرایط سختی قرار گرفته است. مدعی عنوان قهرمانی که فصل گذشته با اتکا به توانایی‌های فنی تکواندوکارانش توانست بر سکوی نایب قهرمانی بایستد، امسال به سمت جوانگرایی رفته و همین باعث شده تا این تیم نتواند در جدول وضعیت خوبی را داشته باشد.

دانشگاه آزاد از آن دسته تیم‌هایی است که در بسیاری از رشته‌ها سرمایه گذاری می‌کند و همین روند را هم در دیگر رشته‌ها در نظر گرفته است. به طور مثال تیم کشتی آزاد دانشگاه آزاد هم برای حضور در جام باشگاه‌های جهان از نفرات جوان و آینده دار استفاده کرد و حتی قید کشتی گیران خارجی را هم زد.

این تصمیم با توجه به وضعیت اقتصادی کشور به نظر خیلی به صرفه می‌آید اما در نقطه مقابل این نوع تصمیم گیری در نتایج تیم هم تاثیر می‌گذارد و در نهایت باعث افت تیم در رده‌بندی تیمی می‌شود. مثل اتفاقی که در نیم فصل اول لیگ برتر تکواندو رخ داد و در حالی‌که این تیم می‌توانست تا رده دوم و یا سوم صعود کند به یکباره تا رده پنجم سقوط کرد.

پایگاه خبری تکواندو پلاس | ::دنیای تکواندو :: خبر :: تحلیل :: گزارش::