شما اینجا هستید

اخبار برتر » جوانگرایی در داوری؛ فرصت یا تهدید

Rate this post

پایان نیم فصل رقابت های لیگ برتر تکواندو فرصت مناسبی است که حافظ مهدوی رییس کمیته داوران فدراسیون ارزیابی مناسبی از عملکرد داوران قضاوت کننده در جام خلیج فارس داشته باشد.

در خلال مسابقات لیگ انتقادهای زیادی بر داوران و روند داوری مطرح بود و در برخی موارد اشتباهات فاحشی دیده شد. از اینرو بررسی و آنالیز دقیق، بدور از تعصب های رایج و ملاحظات معمول می تواند اشکالات داوری را به خوبی نمایان کند.

به نظر میرسد چیدمان، تفکر و سیاست مهدوی در دعوت از داوران برای قضاوت در رقابت های لیگ نیازمند تغییر اساسی است و سکاندار قضاوت داوری کشورمان به خوبی می داند که خانه تکانی در زیر مجموعه اش از نان شب هم واجب تر است. شایسته سالاری مطالبه ای است به حق که باید به آن توجه کرد.

عملکرد کمیته داوران اعتماد یا بی اعتمادی خانواده تکواندو را به همراه خواهد داشت.
رییس محافظه کار کمیته داوران اینک در آستانه ۵۳ سالگی بایستی با تفکر بیشتری عمل کرده و بدور از رفیق بازی و تنها بر اساس شایسته سالاری از داوران جوانان، با انگیزه و کاربلد در قضاوت ها استفاده کند.

در خصوص رقابت های بین المللی نیز حرف و سخن بسیار است، مهدوی در قامت رییس کمیته داوران کشورمان و نایب رییس کمیته داوران اتحادیه تکواندو آسیا بایستی فرصت قضاوت در رویدادهای مهم بین المللی را برای سایرین نیز فراهم کند.

با شروع سال جدید میلادی باید دید استراتژی مهدوی چیست؟
اولین رویداد رسمی سال ۲۰۲۰ در تقویم فدراسیون جهانی رقابت های قهرمانی آسیایی کیوروگی، پومسه و پاراتکواندو است که نیمه اسفند ماه در بیروت برگزار می گردد. آیا مهدوی باز هم همه فرصت ها را به خود اختصاص خواهد داد و میدان دادن به دیگران را تهدیدی برای خود قلمداد می کند یا فضا را برای جوانترها باز خواهد کرد.

حال که فرصت حضور نماینده داوران ایران در المپیک توکیو۲۰۲۰ از دست رفته و تنها شانس حضور یک نماینده در بازیهای پارالمپیک توکیو وجود دارد. مهدوی نباید شخصی فکر کند و باید شرایط مساوی را برای اعزام هردو نماینده کشورمان به رویدادهای مختلف و کسب امتیاز فراهم کند. از منظری دیگر بهتر است مهدوی که یکبار حضور در المپیک را تجربه کرده، جا را برای پیشرفت و حضور دیگر نماینده کشورمان در توکیو باز کند.

امیر حسین ملکی

پایگاه خبری تکواندو پلاس | ::دنیای تکواندو :: خبر :: تحلیل :: گزارش::