شما اینجا هستید

اخبار برتر » نصر‌آزادانی: تکواندوی بلژیک بدنبال دومین سهمیه المپیک است/ نام شهید سلیمانی در تاریخ ماندگار شد

Rate this post

به گزارش پایگاه خبری تکواندو پلاس علیرضا نصر‌آزادانی در گفت‌وگو با فارس، در پاسخ به این سوال که شرایط تیم ملی تکواندو بلژیک در حال حاضر از لحاظ فنی چطور است، اظهار داشت: ۲ هفته قبل از پایان سال ۲۰۱۹ اردوی تیم ملی تکواندوی بلژیک به پایان رسید و در طول تعطیلاتی که وجود داشت من به ایران سفر کردم. بلافاصله به بلژیک آمدم و از روز شنبه مرحله جدید تمرینات تیم ملی بلژیک آغاز شد. ما در حال آماده سازی برای حضور در مسابقات کسب سهمیه المپیک هستم. دو رویداد مهم را پیش رو داریم. اول مسابقات کسب سهمیه المپیک در قاره اروپا که قرار است سه ماه و نیم دیگر به میزبانی ایتالیا برگزار شود. دو هفته پس از آن مسابقات قهرمانی اروپا در ۶ وزن برگزار می‌شود. 

وی افزود: ما از طریق سیستم رنکینگ در وزن منهای ۶۸ کیلوگرم توسط جواد آچاپ موفق شدیم سهمیه المپیک را کسب کنیم. طبق قانون فدراسیون جهانی از طریق مسابقات قاره‌ای تنها یک سهمیه دیگر می‌توانیم در بخش مردان کسب کنیم اما در بخش بانوان در مسابقات قاره‌ای به دنبال دو سهمیه هستیم. 

مربی ایرانی تیم ملی تکواندوی بلژیک درباره شانس کسب سهمیه دوم در بخش مردان،‌گفت: بچه‌های ما شرایط خوبی را دارند، اما کسب سهمیه المپیک واقعا سخت است. نیکلاس در وزن منهای ۸۰ کیلوگرم شانس بالایی برای کسب سهمیه المپیک دارد. او در مسابقات G1-2 مدال‌های طلا کسب کرده است. در طول مبارزات نمایندگان روسیه را شکست داده و آرون کوک بازیکن بسیار خوبی است که مقابل نیکلاس شکست خورد. ما خیلی امیدواریم بتوانیم سهمیه دوم المپیک را توسط نیکلاس کسب کنیم.

نصرآزادانی در پاسخ به این سؤال که هادی ساعی پس از سال‌ها به عنوان مدیر فنی تیم ملی تکواندو انتخاب شد. نظر او در مورد این انتخاب چیست، تصریح کرد: فکر می‌کنم پولادگر سیاست خوبی را به کار گرفته است. چون حضور تکواندوکاری مثل هادی ساعی که سه مدال المپیک را در کارنامه خود دارد از لحاظ روحی روانی برای بازیکنان می‌تواند خیلی خوب باشد چرا که ساعی می‌تواند تجربیات خود را به بازیکنان انتقال دهد. حضور او در کنار تیم ملی می‌تواند اثر مثبتی داشته باشد چون ارتباط خوبی بین عسگری و ساعی وجود دارد.

وی در مورد به شهادت رسیدن سپهبد قاسم سلیمانی توضیح داد: من ارادت خاصی به شهدا و خانواده آنان دارم. مخصوصا به شهید سپهبد قاسم سلیمانی. شناخت خوبی از شهید حججی که از همشهریانم است، دارم و هر وقت به ایران سفر می‌کنم سر مزار شهید حجی می‌روم. بعد از شهادت حججی ما بیشتر با شهیدان مدافع حرم آشنا شدیم. شهادت او تحول بسیار زیادی در زندگی شخصی من به وجود آورده است.

مربی ایرانی تیم ملی تکواندوی بلژیک خاطر نشان کرد: شهادت سپهبد سلیمانی غم بزرگی برای همه ما ایرانیان است. من هر زمان که او را از تلویزیون می‌دیدم قوت قلبی برایم بود. تنها جمله‌ای که می‌توانم در مورد او بگویم این است که روح بزرگ این مرد رشید این دنیای خاکی را ترک کرد و ما اگر تا پایان عمرمان به یاد او باشیم و راه او را ادامه دهیم باز هم نتوانستیم کاری کنیم. شهادت سپهبد سلیمانی تحول درونی در همه ما ایرانیان ایجاد کرد. حالا یک لحظه هر ایرانی که غمی را در قلب خود حس می‌کند این لطف خداست. او جان خود را برای ما فدا کرد و نامش در تاریخ دنیا ماندگار شد. قطعا ما ادامه دهنده راه این شهید بزرگ خواهیم بود.

پایگاه خبری تکواندو پلاس | ::دنیای تکواندو :: خبر :: تحلیل :: گزارش::