شما اینجا هستید

اخبار برتر » تصمیمی عاقلانه/ حضورهادی ساعی در تیم ملی تکواندو

Rate this post

به گزارش پایگاه خبری تکواندو پلاس؛ پرافتخارترین ورزشکار المپیکی ایران بار دیگر به عنوان مدیر فنی تیم‌ ملی تکواندو بزرگسالان انتخاب شد تا در هشت ماه مانده به بازی‌های المپیک توکیو در کنار تیم ملی تکواندو و فریبرز عسکری قرار بگیرد.

هادی ساعی سال‌ها در تکواندو فعالیتی نداشت و بیشترین فعالیت او در عرصه سیاست و مدیریت شهری با حضور در شورای شهر بود. از زمان خداحافظی ساعی از تکواندو همیشه این سوال وجود داشته که چرا تکواندوی ایران از توان فنی هادی ساعی به بهترین شکل ممکن استفاده نمی‌کند؟ چرا باید بهترین تکواندوکار تاریخ در خانه بنشیند و یا با تیم ملی تکواندو کار نکند؟

اما حالا با درایت و تصمیم مدیریتی پولادگر رئیس فدراسیون تکواندو هادی ساعی به تیم ملی برگشته تا یکبار دیگر در نقش مدیر فنی تیم ملی در کنار فریبرز عسکری فعالیت کند. سمتی که او هشت سال پیش هم در چنین روزهایی در اختیار داشت. درست قبل از شروع بازی‌های المپیک لندن هادی ساعی به عنوان مدیر تیم‌های ملی فعالیت می‌کرد. آن موقع سرمربی تیم ملی تکواندو، رضا مهماندوست بود و هادی ساعی هم در کنار او به عنوان مدیر فنی فعالیت می‌کرد اما در آن زمان شاید به دلیل کم تجربگی نتوانست مدیریت خوبی داشته باشد.

حاشیه‌های زیادی وارد تیم ملی شد و هادی ساعی در کنترل و هدایت این حواشی نتوانست نقش اساسی ایفا کند و در نهایت هم این حواشی منجر به جدایی رضا مهماندوست از تیم ملی تکواندو در چند ماه مانده به بازی‌های المپیک لندن شد.

حالا بعد از هشت سال هادی ساعی برگشته است و این بار حتما با تجربیات بیشتر تا شاید بتواند در آستانه بازی‌های المپیک به تیم ملی خدمت کند. تیم ملی تکواندو با وجود موفقیت‌هایی که در ماه‌های اخیر کسب کرده و توانسته از دوران پر تنش خود فاصله بگیرد و با کسب دو سهمیه المپیک خودی نشان دهد هنوز با ضعف‌های اساسی مواجه است که برای رفع آن‌ها هادی ساعی می تواند کمک کننده باشد. ساعی فردی فنی در تکواندو است و حتما می‌تواند به یک وزنه قابل اعتماد در تکواندوی ایران تبدیل شود.

پولادگر با انتخاب ساعی به وعده‌هایش بر استفاده از قهرمانان و پیشکسوتان عمل کرد. البته انتخاب فدراسیون تکواندو و حضور هادی ساعی به شرطی منجر به موفقیت می‌شود که  هادی بر خلاف دوره‌ گذشته با قدرت بیشتری کار کند و از اشتباهاتی که در دوره قبل داشت، درس بگیرد و خودش را بیشتر به کادر فنی و تیم ملی نزدیک کند.

ساعی باید در گام اول از اتفاقات پیش از المپیک ریو درس گرفته و همدلی کادر فنی را تقویت کند. سپس به پلی برای برقراری ارتباط بین کادرفنی و فدراسیون تبدیل شود.

پایگاه خبری تکواندو پلاس | ::دنیای تکواندو :: خبر :: تحلیل :: گزارش::