شما اینجا هستید

اخبار برتر » آنان که خاک را به نظر کیمیا کنند

Rate this post

در پی حواشی این چند روز که بعد از خبر خروج خانم کیمیا علیزاده از کشور صورت گرفت به عنوان عضو کوچکی از خانواده تکواندو بر خود لازم دانستم مسائلی را یاد آور شوم که دوستان منتقد یک طرفه به سراغ قاضی نروند.

«کیمیا علیزاده اولین بانو مدال آور المپیکی ایران و مفتخر به کسب شش مدال تاریخ ساز کشور است»

کسی که به گفته خود ثابت کرد که دختران ایرانی با همه محدودیت‌ها و با حجاب می‌توانند در تمامی عرصه‌ها حضور پیدا کنند و افتخار آفرین باشند.

حال بعد از رفتنش این چنین مورد قضاوت قرار می‌گیرد؛ یکی میگوید بی غیرت وطن فروش و دیگری می‌گوید بهترین تصمیم را گرفت چون در ایران حمایت نمیشد!

تجلیل و اهدا سکه از نهاد ریاست جمهوری برابر با مدال طلای المپیک نه مدال برنز، اهدای یک واحد آپارتمان از سوی استاندار البرز، اهدا یک دستگاه خودرو پژو پارس از جانب لوازم خانگی کن، اهدای ۵۰ عدد سکه از سوی شورای شهر و شهرداری کرج، تجلیل کمیته ملی المپیک از مدال برنز برابر با مدال طلا معادل ده هزار دلار، بورسیه شدن در کلیه دانشگاه‌های سراسری، آزاد ، پیام نور و و ده ها تجلیل دیگر که در قلم نمی‌گنجد، اینها بخش کوچکی از حمایت‌های کشور فقط بعد از المپیک است.

از حمایتهای فدراسیون هم بخواهم بنویسم؛ انتصاب خانم مهرو کمرانی به عنوان سر مربی تیم ملی تکواندو در پی بازیکن سالاری و بازیکن محوری، حضور در اردوهای تیم ملی بدون انتخابی و هم اکنون کیمیا هر وقت بخواهد درب تیم ملی ایران به رویش باز است.

به جرات می‌توان گفت که کیمیا تنها ورزشکار خانم ایران است که در تاریخ چنین مورد حمایت مسئولین کشور واقع شده و اگر تبعیضی در سال‌های اخیر مشاهده شده همگی به نفع این بازیکن بوده است.

حال چرا یکباره کشور را ترک کرده و همگان را سوپرایز می‌کند؟ تنها یک دلیل دارد؛ تصمیم کاملا شخصی خود محور با رویکردهای منفعت طلبانه.

فراموش نکنیم که یک قهرمان یک سرمایه ملی است و یک سرمایه ملی فقط به خود تعلق ندارد!

اگر امثال علی دایی، هادی ساعی، حسین رضا زاده، حمید سوریان، یوسف کرمی و …به دلایل شخص خود کشور را ترک می‌کردند امروز ما می‌توانستیم راجع به اسطوره‌ها و قهرمان‌های ملی کشور صحبت کنیم!؟

به امید روزی که ملی گرایی و وطن دوستی به جای منفعت طلبی شرط اول قهرمانی باشد.

الهام میرسلیمی
کارشناس مدیریت ورزش و منتقد ورزشی

پایگاه خبری تکواندو پلاس | ::دنیای تکواندو :: خبر :: تحلیل :: گزارش::