شما اینجا هستید
اخبار برتر » کریمی:هیچ چیز بزرگتر از افتخارآفرینی زیر پرچم ایران نیست

به گزارش پایگاه خبری تکواندو پلاس؛ کیمیا علیزاده که در المپیک ۲۰۱۶ در رشته تکواندو به مدال برنز دست یافت، چندی پیش با همسرش راهی اسپانیا شد و سپس به هلند رفت و شنیده می‌شود که دیگر قصد بازگشت به ایران را ندارد.

این درحالی است که وی به دلیل آنچه مصدومیت عنوان می‌شد، مدت‌ها از میادین دور بود و همواره مورد حمایت فدراسیون و ارگان‌های ورزش کشور قرار داشت.

«مرتضی کریمی» روز جمعه در گفت‌وگو با ایرنا در خصوص مهاجرت ورزشکاران کشورمان به دیگر کشورها، اظهار داشت: جوانان شایسته‌ای داریم که در زمینه‌های مختلف افتخارآفرینی کرده‌اند.

وی افزود: متاسفانه اکنون شرایط به گونه‌ای پیش می‌رود که ورزشکاران جوان ما با کوچکترین مساله‌ای، راهی دیگر کشورها می‌شوند که این اتفاق ناخوشایند را در اکثر رشته‌ها مشاهده کرده‌ایم.

این مربی باتجربه افزود: برخی نیز در بیرون از کشور در انتظار فرصت هستند تا جوانان ایران را به سایر کشورها ببرند و به آنان پیشنهادات مالی بالایی می‌دهند تا ملیت خود را عوض کنند. حال اینکه خیلی از این وعده‌ها عملی نمی‌شود.

کریمی با بیان اینکه از بیت المال، هزینه زیادی برای ورزشکاران می‌شود، ادامه داد: کاری به نظرات شخصی دیگران ندارم و تنها می‌گویم که هر فردی عِرق ملی داشته باشد، کشورش را رها نمی‌کند.

وی افزود: در گذشته و زمانی که سرمربی تیم ملی بودم به چند بازیکن ما نیز از سوی دیگر کشورها پیشنهاداتی رسید که آنان بدون معطلی پاسخ منفی دادند. باید آسیب شناسی کنیم که چرا در حال حاضر جامعه ورزش در انتظار فرصتی برای رفتن به دیگر کشورها هستند.

کریمی خطاب به ورزشکاران جوان کشور، گفت: خون‌های زیادی در جنگ ریخته شد و شهدای زیادی دادیم تا اکنون کشور امنیت داشته باشد و نباید اجازه بدهیم تا رشادت‌های شهیدان فراموش شود.

وی گفت: فدراسیون تکواندو و مسوولان ورزش در این چند سالی که «کیمیا علیزاده» به طور متوالی مصدوم و بیمار بود به او رسیدگی کردند و دور از انصاف است که آنان را به بی‌توجهی محکوم کنیم.

مربی باتجربه تکواندوی ایران در پایان گفت: به تمامی جوانان می‌گویم که شاید با سختی به سایر کشورها بروید، اما شما ایرانی هستید و هیچ چیز بزرگتر از افتخارآفرینی زیر پرچم ایران نیست.

پایگاه خبری تکواندو پلاس | :: خبر :: تحلیل :: گزارش :: دنیای تکواندو ::