شما اینجا هستید

اخبار برتر » پشت به مردم، رو به عافیت/ قدرنشناسی به روایت قهرمانان سکه و سفر

Rate this post

به گزارش پایگاه خبری تکواندو پلاس و به نقل از خبرگزاری فارس، دوران پهلوانی و جوانمردی مدتهاست سپری شده. در دوران سلبریتی ها و غوغای لایک ها، دیگر نمی توان از ستاره ای انتظار پهلوانی و فتوت داشت. روزگاری این سرزمین بیشه پهلوانانی چون تختی بود که از همه چیز به نفع مردم می گذشتند و هیچ چیزی را برای خود نمی خواستند. تختی و تختی ها ستاره هایی از دل مردم و برای مردم بودند اما این روزها همه چیز تغییر کرده، تختی و مرامش به خاطره ها پیوسته و دیگر خریداری ندارد.

حالا دوره لایک، زندگی لاکچری و ثروت اندوزی است و هر که بیشتر در این مسیر تاخت و تاز کند، لاجرم بیشتر در قاب ها می نشیند. دوران معرفت و عیاری به پایان رسیده؛ هر چه زندگی لاکچری تر و زرق و برق بیشتر، لایک ها افزونتر. عافیت طلبی، منفعت دوستی، سودجویی و سهم خواهی رسم زمانه ما شده و ستاره ها با این شاخصه ها خودنمایی می کنند.

اگر روزگاری جهان پهلوان تختی برای مردم همه کار می کرد و روی سکوی المپیک از مردم می گفت و به آنها تعظیم می کرد، حالا ستاره های تازه به دوران رسیده به مردم پشت می کنند تا در عافیت باشند. غوره هایی که هنوز مویز نشده، شاخ می شوند؛ شاخ هایی بر آمده از تعداد لایک ها و فالوئرها.

کیمیا علیزاده تکواندوکار تیم ملی زنان ایران با یک مدال نوبرانه المپیک چهره شد. ستاره تازه از راه رسیده ای که با این مدال سر به آسمان سائید و سیل تمجیدها، ستایش ها و تقدیرها به سوی او روان شد. ستاره ای که با این مدال یک شبه از فرش به عرش رسید. ورزش ایران برای تمجید از کیمیا کم نگذاشت. عایدی او از این مدال ارزشمند حتی از  بزرگترین ستاره های ورزش ایران بیشتر است. ستاره ای که همه جوره مورد حمایت و توجه چه از سوی مسئولین و چه از سوی مردم قرار گرفت و لای پر قو بزرگ شد اما ناگهان به همه چیز پشت پا زد.

ستاره ای که در تمام روزهای بعد از المپیک با حمایت تمام و کمال فدراسیون روبرو بود و دستگاه ورزش برای او کم نگذاشت و حتی طعنه ها و نقدها برای این حمایت بی شائبه را به جان خرید اما او قدرشناس نبود.

خبر مهاجرت او به هلند در حقیقت یک واکنش نامهربانانه و بی رحمانه در قبال همه حمایت ها و توجهاتی بود که در طول این سال ها بی دریغ و بدون شائبه از او انجام شده. کیمیا علیزاده با این رفتار ثابت کرد عصر ستاره های پوشالی مدتهاست آغاز شده؛ ستاره های سکه و سفر به جای پهلوانی و مردم دوستی؛ بندگان زر و زندگی.

پایگاه خبری تکواندو پلاس | ::دنیای تکواندو :: خبر :: تحلیل :: گزارش::