شما اینجا هستید

اخبار برتر » امیررضا خادم: ورزشکاران حق دارند مهاجرت کنند!

Rate this post

به گزارش پایگاه خبری تکواندو پلاس، چند روزی است که کیمیا علیزاده به سوژه اصلی رسانه ها تبدیل شده است. کسی که با سفر خود به هلند باعث شد تا حرف و حدیث های زیادی درباره او به وجود بیاید. بسیاری این رفتار او را نقد کردند و برخی هم راه حمایت از او را در پیش گرفتند. در این بین یکی از افرادی که از کیمیا علیزاده انتقاد کرد، هادی ساعی بود. پر افتخارترین ورزشکار تاریخ ایران در بازی های المپیک به بانوی اول تکواندوی ایران توصیه کرد، نگران آینده اش باشد و تصمیمی نگیرد که بعدها پشیمان شود.

مهاجرت ایرانی‌ها به کشورهای دیگر موضوع جدیدی نیست و خیلی‌ها چه در چهل سال اخیر و چه قبل از آن تصمیم گرفته بودند که کشور دیگری را برای زندگی انتخاب کنند. در بین ورزشکاران هم بسیاری از ورزشکاران بودند که تصمیم گرفتند به یکباره با پرچم کشور دیگری مبارزه کنند که سعید مولایی آخرین نفرشان بود اما چند نفر از این جمع توانستند بعد از مهاجرت به موفقیت برسند؟

باز هم باید در این بین به سعید مولایی جودوکار نامدار ایران اشاره کرد که ابتدا صحبت از حضور او در تیم ملی آلمان بود اما بعد به یکباره سر از مغولستان در آورد. در دو مسابقه مهمی که بعد از رفتن به مغولستان اعزام شد، شکست خورد. بنابراین هادی ساعی توصیه چندان بیراهی به کیمیا نکرده و سرنوشت بسیاری از قهرمانان را که از ایران رفته اند را به او گوش زد کرده و از او خواسته که سرنوشت گذشتگان را مقابل چشم خود قرار بدهد و بعد تصمیمی را بگیرد که بعدها از آن پشیمان نشود.

این صحبت‌های هادی ساعی اما با واکنش امیر رضا خادم روبرو شد. امیررضا خادم که تا همین چند ماه پیش معاون ورزش حرفه ای و قهرمانی وزارت ورزش و جوانان بوده به هادی ساعی ایراد گرفته که چرا به رفتن کیمیا ایراد گرفته است. او مدعی شده که چون برخی از قهرمانان نتوانستند به لحاظ مالی شرایط خیلی خوبی برای خودشان فراهم کنند، بنابراین حق دارند که مهاجرت کنند! او در ادامه تاکید کرده امثال کیمیا سرنوشت ما ( خودش و هادی ساعی) را می‌بینند و به همین دلیل مهاجرت می‌کنند.

این اظهارات از زبان امیررضا خادم مطرح می شود. کسی که یک دوره نماینده مجلس شورای اسلامی بوده و چند سال هم در وزارت ورزش مسئولیت داشته و از همه مهمتر اینکه خودش یکی از قهرمانان ملی ایران بوده اما حالا مدعی است که چون به لحاظ مالی زندگی ورزشکاری تامین نشد، می تواند به پرچمش، کشورش و مردمش پشت کند و بگوید خداحافظ!

از این اظهارات می توان چنین برداشت کرد که امیر رضا خادم در تمام دوران قهرمانی‌اش تنها چیزی که برایش مهم بوده منافع شخصی‌اش بوده؛ یعنی او کشتی گیر شد تا نماینده مجلس بشود و نماینده مجلس شد که کشتی گیر بماند. ظاهرا با این اظهارات نماینده اسبق مجلس و معاون سابق وزارت ورزش و جوانان اگر پای پول در میان نباشد، هیچ کشتی گیری نباید برای کشورش افتخار آفرینی کند.

امیررضا خادم معتقد است که کیمیا سرنوشت امثال او را دیده‌اند و از آینده نگران شدند. امیررضا خادم کجا می‌خواست برود که نتوانست؟ چه مقام و جایگاهی را می‌خواست که به دست نیاورد؟ انتخابات ریاست فدراسیون کشتی در اوایل دهه ۸۰ را فراموش کرده است؟ به یاد می‌آورد که برای رئیس شدن چه بلایی سر پرویز سیروس پور که نقش مربی و استاد او را داشت آورد؟

او نماینده مجلس شد اما دریغ از این که قانون و قانون گذاری چیزی بداند. بعد معاون وزیر ورزش شد و الان هم که از وزارت کار و رفاه امور اجتماعی سر در آورد. حالا اگر او خودش با اعمالش در سمت‌هایی که داشته باعث شده تا اعتماد مسئولان از او کنار برود، تقصیر کسی نیست.

با این نگاه باید خدا را شاکر بود که برای حضورش در انتخابات ریاست فدراسیون کشتی صلاحیتش احراز نشد. او اگر رئیس فدراسیون کشتی شده بود الان از کشتی گیرانش چگونه می توانست توقع داشته باشد برای کشورشان جانفشانی کنند؛ در حالی‌که خودش هرگز برای کشورش کاری نکرده است. هنوز معلوم نیست که امیررضا خادم به خاطر کدام پرونده نتوانست به فدراسیون کشتی برسد؛ آیا موضوع خانوادگی که در دوران حضورش در مجلس شورای اسلامی مطرح شد، برایش دردسر شاز شد و یا اینکه پرونده مالی اثبات نشده در وزارت ورزش و جوانان اما هر چه بوده لطف بزرگی به کشتی بود.

او البته در نوشته خود مدعی شده که وابستگان به قدرت مانع از حضورش در فدراسیون کشتی شدند و به همین دلیل هم کیمیا حق داشته با دیدن این صحنه ها از ایران برود. این یعنی اینکه از نگاه امیررضا خادم یک نفر به صرف قهرمان بودن آزاد است هر کاری که دلش خواست انجام بدهد و کسی هم جلویش را نگیرد!

پایگاه خبری تکواندو پلاس | ::دنیای تکواندو :: خبر :: تحلیل :: گزارش::