شما اینجا هستید

اخبار برتر » یاسایی: جای علیزاده خالی نمی‌ماند | کیمیا در همین شرایطی که از آن انتقاد دارد شش مدال تاریخی کسب کرده است

Rate this post

آزاده یاسایی کارشناس تکواندو در گفتگو اختصاصی با خبرنگار پایگاه خبری تکواندو پلاس در خصوص مهاجرت ناگهانی کیمیا علیزاده گفت: مهاجرت او یک تصمیم شخصی است و زندگی شخصی هر فردی فراز و نشیب‌هایی دارد، برداشت من این است که متاهل شدن کیمیا و شرایط خانوادگی او بی تاثیر نبوده است.

وی ادامه داد: در گذشته تکواندوکارانی داشته‌ایم که از ایران رفتند اما شرایط علیزاده بخاطر تاریخ ساز بودن متفاوت از دیگر بازیکنان بود و به همین علت بحث برانگیز شده است؛ همچنین بهتر بود شیوه و ادبیات دیگری را برای صحبت انتخاب کند.

یاسایی تصریح کرد: کیمیا با در جریان گذاشتن فدراسیون از تصمیم خود می‌توانست در شرایط بهتری مهاجرت کند و همه گذشته را فراموش نکند. ارگان هایی که کمکش کرده بودند مثل فدراسیون، کمیته المپیک حتی مربی‌هایی که در موفقیت او تاثیر داشتند فکر نمی‌کنم مانعی برای او بودند.

کارشناس تکواندو کشورمان در مورد حمایت فدراسیون ازعلیزاده توضیح داد: یکی از مربیان ملی فدراسیون هستم و تا جایی که می‌دانم فدراسیون تکواندو و کمیته المپیک همه شرایط را برای کیمیا بعد از کسب مدال در المپیک و در زمان آسیب دیدگی وحتی دوره ای که در مسابقات شرکت نمی‌کرد فراهم کرده بودند و می‌دانم که هیچ کم و کاستی وجود نداشت.

وی در خصوص آینده علیزاده و تیم ملی کشورمان گفت: آینده قابل پیش بینی نیست ولی حالا که کیمیا رفته جایش خالی نمی‌ماند ما بازیکنان خیلی خوبی همانند ناهید کیانی، یلدا ولی نژاد، مهلا مومن زاده، ساناز عباس پور که بهترین بازیکن نونهال در مسابقات جهانی شده است، را در اختیار داریم و هوگوپوشان دیگری هستند که به خوبی می‌توانند جای او را پر کنند مانند مهلا مومن زاده که توانست مدال نقره جهان را تکرار کند اما در مورد خود علیزاده با توجه به اینکه به تازگی برای ایران بازی کرده است تا از فدراسیون ایران مجوز نگیرد طبق قوانین نمی‌تواند با پرچم کشور دیگری مبارزه کند و از آخرین حضور او باید سه سال بگذرد و یا اینکه زیر پرچم فدراسیون جهانی به شیاپ‌چانگ برود.

وی درخصوص صحبت‌های علیزاده گفت: در همه جای دنیا تفاوت حقوق زنان و مردان در مسایل مختلف وجود دارد و همین باعث شده تا زنان به دنبال احیای حقوق خود باشند. در برخی کشورها حتی حضور زنان در پست های دولتی تعریف نشده است اما به نظر من روی این موضوع نمی‌توان نام سرکوب گذاشت و کیمیا علیزاده هم در همین شرایطی که از آن انتقاد کرده شش مدال تاریخی کسب کرده است.

پایگاه خبری تکواندو پلاس | ::دنیای تکواندو :: خبر :: تحلیل :: گزارش::