شما اینجا هستید

اخبار برتر » پولادگر: سپهبد سلیمانی شهیدی کم نظیر در تاریخ انقلاب اسلامی است

Rate this post

به گزارش پایگاه خبری تکواندو پلاس و به نقل از سایت فدراسیون تکواندو؛ پنجمین مراسم یادواره شهدای تکواندو سراسر کشور و تجلیل از خانواده معظم شهدای تکواندو کرمان با عنوان “قهرمان ماندگار”، عصر امروز (پنجشنبه – ۲۶ دی ماه) با حضور جمعی از مسئولین لشگری، کشوری و خانواده معظم این شهیدان بزرگوار برگزار شد.

این مراسم با حضور خانواده شهدا و فرزندان رشیدشان و همچنین قهرمانان و خانواده تکواندو به میزبانی هیات تکواندو استان کرمان و در سالن آمفی تئاتر شهید باهنر برگزار شد تا یاد گل‌چهره‌های شهید و قهرمانان ماندگار تکواندو بیش از پیش گرامی داشته شود.

در این مراسم از خانواده معظم ۱۰ شهید شاخص تکواندو کرمان، شهیدان محمد علی خواجه، سعید بنی آزاد، مصطفی پورمحی آبادی، سیدجعفر هاشمی، فرزین حسین خانی، علی حسین خانی، نورالله داوند، سیدحیبیب الله علیزاده، غلامرضا لنگری زاده و جواد عسکری با عنوان «قهرمان ماندگار»‌ تجلیل به عمل آمد.

سیدمحمد پولادگر رییس فدراسیون تکواندو در حاشیه این مراسم گفت: خدا را شاکریم در رشته ای خدمتگزار مردم هستیم، که بیش از پانصد شهید را در راه حفظ امنیت و آرامش کشور، تقدیم کرده است. 

رییس فدراسیون تکواندو کشور با اشاره به سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی افزود: شهید سلیمانی یک اسطوره در جهان اسلام و یک شهید کم نظیر در تاریخ انقلاب اسلامی است. دشمن برای اینکه این سردار رشید را از ما بگیرد بی پرده به میدان آمد. این بزرگان، اسطوره‌ها وشناسنامه نظام اسلامی و ملت ایران هستند و باید تلاش کنیم جوانانمان اسطوره های خود را بهترو بیشتر بشناسند. امید وارم روزی نشود که ما این انسانهای وارسته را در کوچه پس کوچه های ذهنمان فراموش کنیم.

وی تأکید کرد: برگزاری مراسم‌هایی به منظور شناساندن این بزرگان به جوانان و زنده نگه داشتن نام و خاطره  این عزیزان، وظیفه ما در فدراسیون تکواندو، به عنوان عضو کوچکی از جامعه بزرگ اسلامی است.

پولادگر  با تقدیر و تشکر از خانواده معزز شهدا، همه دست اندرکاران این برنامه، اداره کل ورزش و جوانان استان کرمان، سپاه پاسداران و هیات تکواندو استان کرمان، ابراز امیدواری کرد راه شهدا باحضور جوانان انقلابی تداوم داشته باشد و همگی مشمول شفاعت شهدای گرانقدر واقع شویم.

گفتنی است؛ اولین یادواره شهدای تکواندو کشور و تجلیل از شهدای شاخص این رشته ورزشی مهرماه سال ۱۳۹۴ برگزار شد و از خانواده‌های ۳۶ شهید شاخص تکواندو کشور قدردانی شد؛ دومین یادواره و مراسم تجلیل از خانواده ۱۵ شهید تکواندوکار مدافع حرم آذرماه سال ۱۳۹۵ انجام شد. سومین مراسم نیز اسفندماه ۱۳۹۶ صورت گرفت و طی آن از ۲۲ خانواده معظم شهدای تکواندو خوزستان تجلیل شد. همچنین چهارمین یادواره ۳۰ بهمن ماه سال گذشته پیگیری گردید و از خانواده معظم شهدای تکواندوکار شاخص اصفهان با عنوان «قهرمان ماندگار»‌ تجلیل به عمل آمد.

پایگاه خبری تکواندو پلاس | ::دنیای تکواندو :: خبر :: تحلیل :: گزارش::